Именно малините, заедно с черешите, са единствените плодове в страната с положително експортно салдо. Това заяви министърът на земеделието и храните Пламен Абровски, който гостува в Самоков за Фестивала на малината. В тазгодишното изложение, което ще продължи до 12-ти юли включително, участват 35 фирми и земеделски производители, които представят продукцията си. Стартът беше даден днес от министър Абровски, председателя на Българската асоциация на малинопроизводителите и ягодоплодните Божидар Петков и зам.- кмета на Самоков Венета Галева.
На събитието министър Абровски коментира още, че българското малинопроизводство бележи сериозни успехи, благодарение на дългогодишната работа на стопаните,
Той подчерта, че макар в отрасъла да има трудности, успешният диалог между бранша и Министерството води до предвидимост, а БАБХ упражнява строг контрол по цялата верига, за да опазва общественото здраве.
Абровски в Самоков: От плодовете само малини и череши носят печалби от чужди пазари







































































































