Кметът на Сандански Атанас Стоянов: Пълен ремонт на старата болница и нова болница в землището на село Дамяница е целта ми в здравния сектор!

Община Сандански взема 578 060 лв. заем, за да подсигури проекта за Младежки център, парите са за заплати на персонала
Кметът Атанас Стоянов на старта на ремонта на сградата на Младежкия център.

Кметът на Сандански Атанас Стоянов: Пълен ремонт на старата болница и нова болница в землището на село Дамяница е целта ми в здравния сектор!

Община Сандански се подготвя за ключова промяна в здравния сектор. На сесията в края на месеца се очаква съветниците да вземат ключово решение. – съобщи Васил Ташков от Сандански.

Кметът Атанас Стоянов е внесъл официално предложение до Общинския съвет за мащабно партньорство между общинската МБАЛ „Югозападна болница“ и частния инвеститор „СОФИЯМЕД ИНВЕСТ“ ООД. Кметът на Сандански Атанас Стоянов съобщи, че няма да се разглежда на сесията това предложение, но се изработва идията за пълен ремонт на старата болница и нова болница в землището на село Дамяница е целта ми в здравния сектор!
Ново строителство и модернизация
В центъра на проекта е изграждането на изцяло нова, енергоефективна болнична сграда в землището на село Дамяница, стратегически разположена до магистрала „Струма“. Целта е тя да се превърне в модерно здравно ядро, обслужващо общините Сандански, Петрич, Струмяни и Кресна. – каза кметът Атанас Стоянов. Граждани на Сандански гледат с недоверие на сделката и са решени да окупират сесията.
Кметът Стоянов поясни още, че паралелно с това инвеститорът се ангажира с основен ремонт на съществуващия сграден фонд в настоящите два филиала на болницата.
Общинският интерес: имоти срещу дялове
За да се реализира проектът, общината планира да участва в новото дружество с непарична вноска. Това налага промяна на статута на сградите в местността Банята в град Сандански от публична в частна общинска собственост. Независим оценител вече е изготвил пазарна оценка на имотите, която ще определи дела на общината в бъдещата болнична структура.
Гаранции за гражданите
Работната група и кметът поставят строги условия за правна защита на обществения интерес:
Запазване на предназначението: Сградите могат да се ползват единствено за здравеопазване и болнична дейност.
Блокираща квота: Общината ще запази право на вето (блокираща квота) при вземане на решения за промяна на капитала, изменение на устава или евентуални сделки с внесеното имущество.
Този ход се очертава като най-значимата инвестиция в регионалното здравеопазване за последните години, целяща да осигури достъп до високотехнологична медицинска помощ за хиляди жители в Югозападна България.

Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.