Областният управител на област Благоевград Васил Трендафилов проведе работна среща в своя кабинет с областния управител на област Перник Грета Колева.
От кабинета на Трендафилов уточниха, че това е първа официална среща между двамата областни управители след встъпването им в длъжност. Споделиха, че разговорът е бил насочен към установяване на институционален диалог и обсъждане на възможности за сътрудничество между двете области.
Двамата областни са обсъдили редица актуални теми, сред които взаимодействието между институциите при управление на кризи и бедствия, споделяне на добри практики, както и възможности за реализиране на съвместни инициативи.
Областите Благоевград и Перник чертаят общ фронт за битка с кризи и бедствия




































































































