Община Костенец е сред отличените в конкурса „Зелените компании на България“. „Не сме живели напразно, ако оставим след себе си следа“ – с това мото стартира церемонията по награждаването на инициативата „Зелените компании на България“, организирана от B2B Media. За 16-та поредна година конкурсът отличи организации и институции, които реализират устойчиви политики, екологични проекти и добри практики в полза на обществото и околната среда.
Сред отличените тази година бе и община Костенец, която получи признание за реализирания проект за модернизация на уличното осветление. Проектът е насочен към повишаване на енергийната ефективност, намаляване на разходите за електроенергия и подобряване качеството на градската среда.
Община Костенец с приз от „Зелени кампании в България“

































































































