След 10- годишна пауза, Кюстендил бе домакин на Втория кръг от Републиканския шампионат по приложно колоездене.
Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов, председателят на Националното движение по приложно колоездене към СБА Светослав Кръстев и директорът на Основно училище „Св. св. Кирил и Методий” Мариана Панчева откриха Втори кръг от Републиканския шампионат по приложно колоездене „Младежта за безопасност на движението“ в Кюстендил.
Кметът благодари на СБА, на организаторите, както и на г-жа Панчева за прекрасната възможност след повече от десетилетие този прекрасен спорт да бъде възобновен в Кюстендил.
„Приложното колоездене възпитава не само спортната култура, но и знанията на децата за пътната безопасност. Нашите деца се движат много често пеша и с колела и е много важно да знаят правилата за движение. Състезателите по приложно колоездене са нашите посланици сред другите подрастващи, защото те им обясняват как трябва да се движат и какви правила трябва да спазват“, заяви кметът.
В надпреварата по приложно колоездене участие взеха отбори от Берковица, Разлог, Етрополе, Силистра и Кюстендил. Участниците преминаха теоретичната част на състезанието, а също така премериха сили по майсторско управление на велосипед на специално обособен с препятствия полигон по пътна безопасност на пл. „Велбъжд“.
След повече от 10 години прекъсване Кюстендил бе не само домакин на състезанието, но и участва със собствен отбор – този на Основно училище „Св. св. Кирил и Методий”.
Община Кюстендил благодари на всички участници, организатори, преподаватели и партньори, които допринесоха за успешното провеждане на Втория кръг от Републиканския шампионат по приложно колоездене и за насърчаването на пътната безопасност сред младите хора.
След 10- годишна пауза, Кюстендил бе домакин на Втория кръг от Републиканския шампионат по приложно колоездене.






































































































