Шефът на районна прокуратура в Перник Гергана Савова – Малиновска пое разследването за стрелбата по автобуса, основен свидетел кметът Станислав Владимиров

Гергана Савова – Малиновска и кметът Станислав Владимиров

Под ръководството на Районна прокуратура – Перник се води разследване по случай на стрелба срещу автобус от градския транспорт

Днес, 10.05.2026 г., в Районна прокуратура – Перник е постъпило уведомление за извършено престъпление, по което незабавно са предприети действия по разследване и други процесуални действия.

Припомняме, че пръв сигнал подаде кметът на перник Станислав владимиров с остра критика срещу прокуратурата и МВР за бездействие.

Към настоящия момент по делото е установено, че на 08.05.2026 г. в кв. „Изток“ в гр. Перник са били произведени изстрели в посока на автобус № 20 от градския транспорт, в резултат на което са били счупени стъклата на превозното средство.

По време на инцидента в автобуса са се намирали трима пътници, както и водачът на моторното превозно средство и кондуктор. Няма пострадали лица при инцидента, но с действията си извършителят е създал реална опасност за здравето на гражданите, както и е нарушил грубо обществения ред.

Незабавно след получаване на сигнала са предприети неотложни действия по разследването и други процесуални действия за установяване на всички обстоятелства по случая, включително и за доказване на авторството на деянието. Извършен е оглед на местопроизшествие, разпитват се свидетели, изземват се веществени доказателства и се назначават експертизи, включително с цел установяване вида на използваното оръжие, с което са произведени изстрелите.

Дежурният прокурор е дал указания на разследващия орган за извършване на всички необходими действия по разследването в кратки срокове.

Досъдебното производство се води за престъпление по чл. 325, ал. 2, вр. ал. 1 от НК – произвеждане на изстрели с оръжие, в резултат на което са счупени три броя странични стъкла на автобус, като деянието по своето съдържание се отличава с изключителен цинизъм и изключителна дързост.

Работата по разследването продължава под надзора на Районна прокуратура – Перник.

 

 

4ВЛАСТ

Шефът на районна прокуратура в Перник Гергана Савова – Малиновска пое разследването за стрелбата по автобуса, основен свидетел кметът Станислав Владимиров

https://4vlast-bg.com/ 

Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.