Осмото издание на турнира по художествена гимнастика „Кракра къп“ събра над 1100 състезатели в зала „Борис Гюдеров“. Организатор на турнира е пернишкият клуб „Виктория“ с треньор и мениджър Виктория Велинова. 240 възпитанички на „Виктория“ взеха участие в надпреварата. Събитието и тази година се провежда със съдействието на община Перник и спонсори, а сред гостите на откриването бе и зам.-кметът Адриан Скримов.
„Радващо е, че Перник вече традиционно е домакин на един от най-престижните турнири в най-красивия спорт. Благодаря на Виктория Велинова за последователността и труда, които положи, за да посрещнем толкова много участници“, коментира Скримов. „Художествената гимнастика е дала много на България и ще продължи да дава нови шампиони. Нашият град вече има своите големи звезди в този спорт. Желая на всички вас много успехи.“, допълни още Адриан Скримов. Виктория Велинова изказа благодарност към община Перник за подкрепата и помощта, оказани в организацията на спортното събитие.
Над 1000 грации се събраха в зала „Борис Гюдеров“ в Перник за турнира „Кракра къп“



































































































