Литийно шествие премина в Костенец навръх Гергьовден. Много жители на общината се включиха в отбелязването на празника. Присъстваха кметът Йордан Ангелов и екипът му, специален гост беше и народният представител Младен Маринов.
Празничният ден започна литургия. Литийното шествие пък премина по улиците. Миряните се събраха в храм „Св. вмчк Георги Победоносец“.
По-късно кметът на община Ангелов и народния представител Младен Маринов посетиха и местността Кръстите в с. Костенец. Там празникът продължи с всенародно веселие, музика и добро настроение.

С литийно шествие и веселба в община Костенец отбелязаха Гергьовден
































































































