Николай Златарски ще бъде народен представител и в новия парламент. Това става ясно, след като ЦИК обяви официално разпределението на мандатите. Чрез т.нар. пренасяне на гласове от други области позволява на ДПС да реализира мандат в област Кюстендил, за сметка на ПП-ДБ. Гласовете за ДПС на вота в неделя са 2290, срещу 4088 за ПП-ДБ, но това в случая това няма значение. Така водачът на ПП-ДБ Георги Стамов е пререден и мандатът остава за Златарски.

При останалите партии в областта няма изненада. „Прогресивна България“ вкарва двама депутати. Това са водачът Явор Гечев, а преференциите извеждат от трето до второ място дупничанина Ивайло Петров. С Петров и Златарски Дупница отново ще има двама представители в парламента. Най- вероятно компания ще им прави и кюстендилката Ани Кръстева. Усилено се коментира, че Явор Гечев ще застъпи като министър на земеделието, което ще остави мястото му вакантно за нея.

И последният четвърти мандат от областта е за водача на листата на ГЕРБ-СДС Христо Терзийски.

Официално! Николай Златарски ще бъде депутат от област Кюстендил











































































































