Великденско хоро в помощ на Бенджи се изви на площада в Кюстендил. Жители и гости на града откликнаха на призива за помощ и се включиха в благотворителната инициатива. В Град под Хисарлъка беше и народната певица Румяна Попова, която подкрепи каузата със своите изпълнения.

Кметът на община Кюстендил инж. Огнян Атанасов поздрави участниците и благодари на всички, които се включиха в благотворителното хоро с отворени сърца. Той пожела светли Великденски празници , като отправи искрени благопожелания за здраве, мир и благоденствие.
На хорото се заловиха танцови състави и читалища от община Кюстендил, които с енергия, дух и сърце дадоха пример за единство и съпричастност.
Инициативата „Ние сме Бенджи“ предвиждаше закупуване на благотворителни стикери или продукти от благотворителния базар.
Албена Крумова или просто Бенджи е на 54 г. Години наред тя радва и весели с гласа си жителите и гостите на Кюстендил. Тя страда от тежко белодробно заболяване – ХОББ и белодробен емфизем, усложнени след преживяна белодробна емболия. Тя се нуждае от скъпоструващо лечение в Турция, за което обаче са нужни средства.
„Скъпи приятели,
Пиша ви със сърце, пълно едновременно с надежда… и страх.
Продължавам лечението си и все още съм в болницата. Последните изследвания показаха нещо, за което толкова се молехме – има подобрение. Белият ми дроб показва напредък… малък, но толкова ценен – 10%.
Това ми дава сила. Това ми дава вяра.
Но и ме плаши… защото знам, че не трябва да спираме точно сега.
Предстоят още тежки стъпки – три трансфера на стволови клетки и процедури, свързани с намаляване на теглото ми. Това е пътят ми… труден, дълъг, но вече осветен от надежда.
Понякога се страхувам… понякога се изморявам…
Но после си казвам – не, не съм сама.
Вие сте с мен.
Вие сте моята сила.
Вие сте моят въздух.
Знам, че заедно можем да стигнем до края. Малко остана…
И докато аз се боря тук, в Кюстендил се случват неща, които ме разплакват от благодарност…
Не мога да опиша с думи какво значи това за мен.
Моля ви… не спирайте.
Не спирайте да вярвате в мен.
Не спирайте да споделяте.
Не спирайте да бъдете добри.
Аз се боря.
Искам да живея.
Искам да дишам.
Благодаря ви от сърце…
Вашата Бенджи и аз ви обичам.“, написа тя преди дни от болничната стая. Всеки може да помогне като дари с карта, PayPal, ApplePay, GooglePay, Revolut
https://pavelandreev.org/…/glasat-na-benzi-ne-tryabva-da…
Банка:Allianz Bank
IBAN:BG36BUIN95611000739743
BIC:BUINBGSF
Получател:
Фондация Павел Андреев
Основание:
Албена Младенова
Великденско хоро на надеждата в помощ на Бенджи се изви на площада в Кюстендил







































































































