„Ученическо хранене“ – Дупница пропада с близо 100 000 евро, съветниците дават 10 000 евро на заем, хората: Закривайте и давайте на частна фирма!

„Ученическо хранене“ – Дупница пропада с близо 100 000 евро, съветниците дават 10 000 евро на заем, хората: Закривайте и давайте на частна фирма!

Отпускането на финансова помощ от 10 000 евро за “Ученическо хранене” одобри Общинският съвет в Дупница. Сумата ще бъде предоставена като допълнителна парична вноска от Общината, а срокът за възстановяването й е 10 години. Като мотив беше посочено тежкото финансово положение на дружеството, което има задължения от 67 000 евро към оператори и доставчици.

„Предприятието се управлява зле, има раздута администрация, счетоводителите са трима – майка и две дъщери, само за тях сумите са близо 5 000 на месец, коя фирма дава толкова много пари за счетоводство и на никой съветник не му пука. Отгоре на всичко има управител, който не се знае какъв е предмета му на дейност, защото сме виждали, че си въртят частен бизнес и постоянно возене по улиците на Дупница.“

„Защо не се даде дейността на частна фирма, ето, фирмата на Весела Лефтерова – тя печели от дейността. И всяка частна фирма би печелила. Лефтерова е управител, счетоводител с не повече от трима готвачи. Може да проверите.“

„А тук пари за персонал не стигат, за оборудване няма, при Весела Лефтерова кухнята е чисто нова с модерна техника. Явно съветниците имат изгода и източват общитага през общински дружества. Това не е нормално.“ – пише ни Силвия Пешева, Тодор Петров, Иванка Нешева и др.

„По времето на ГЕРб имаше социални програми, по които кандидатствахме и беше възможно съществунането на това предприятие, програми в момента няма. Работата е много и би трябвало административната тежест на дружеството да падне.“ – коментира Илияна Петрова.

Съветниците освободиха досегашния управител Светослав Соколов и избраха длъжността до провеждането на конкурс да поеме Вася Гоцева. Тя е досегашен служител на общинското дружество, химик – технолог по образование.

Съветникът на ГЕРБ Виолета Инкьова подчерта:

„Светослав Соколов въпреки краткия срок на управлението му, той е подобрил значително качеството на обедното хранене и има положителни отзиви от родители.“

Активно включване на учениците в процеса на работата на дружеството предложи Шейхриар Златарска, а председателят на ОбС Костадин Костадинов допълни, че е необходимо включването и на училищните ръководства. Беше определена комисия за избор на постоянен управител на “Ученическо хранене”, която ще проведе конкурса. Неин председател ще бъде Виолета Инкьова, а членове – Йонко Гергов, Шейхриар Златарска, Александър Анин, Георги Георгиев и двама общински служители.

Супермодерни “вандалоустойчиви” обществени тоалетни ще купува Община Дупница. Намерението заяви кметът Първан Дангов в отговор на питане от общинския съветник Николай Табаков, отправено по молба от граждани.

4ВЛАСТ

Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.