ТЕЦ- Бобов дол, очаква разрешение от РИОСВ за разширяване на площадката за предварително третиране на отпадъци, чрез която се осигурява биомаса. Централата и в момента растителни материали от селското стопанство, които се използва като алтернативно гориво. Дружеството има действащото разрешително за прием на общо до 35 040 т биомаса. В документацията до екоинспекцията се сочи, че до северната стена на цех „Котелен“ в момента е монтирана инсталация от две линии. Всяка разполага с първичен и вторичен шредер с капацитет 96 т неопасни отпадъци за 24 часа. Непосредствено до тях има обдухваща система, чрез която алтернативното гориво се подава в горивната камера на енергийните котли. Плановете са новата сграда да се построи в непосредствена близост до площадката. На място ще бъде монтирана допълнителна инсталация за предварително третиране на двата вида алтернативни горива. Ще има спомагателни и поддържащи съоръжения, като шредери, въздушен, магнитен сеператор, дозиращ питател, ротационна клапа, въздуходувка и лентови транспортьори. Посочва се, че предстои изготвянето на работен и инвестиционен проект с цел издаването на разрешително за строеж. Във връзка с проекта вече има издадена виза за проектиране от преди 1 година.
>От ТЕЦ- Бобов дол са записали, че процесът на подаване на алтернативното гориво няма да се различава от този на действащата инсталация.
ТЕЦ- Бобов дол иска да вдига нова сграда, разширява инсталацията за биомаса





































































































