Вандалска проява по пътя за хижа „Яворов“, отсякоха пет млади тополи! Община Разлог реагира незабавно!

Вандалска проява по пътя за хижа „Яворов“, отсякоха пет млади тополи! Община Разлог реагира незабавно!

По пътя към хижа Яворов днес бяха вандалски отсечени пет млади тополи, засадени преди 12 години със средства на данъкоплатците. Дърветата са повалени и демонстративно оставени на пътното платно. Акт, който показва открито неуважение към труда и средствата, вложени от цялата общност.

Кметът на Община Разлог инж. Красимир Герчев остро осъжда тази груба и недопустима вандалска проява. Умишленото унищожаване на общинско имущество е посегателство не само срещу природата, но и срещу всички граждани, които се стремят към подредена и зелена среда.

Важно е да се подчертае, че тези тополи имат ключово значение за района. Освен че допринасят за облагородяването на пътя, те са засадени и като снегозадържащо средство, което предпазва пътното трасе от зимни навявания и гарантира по-голяма безопасност и проходимост през тежките зимни месеци. Докато се стремим да надграждаме, подобни вандалски действия ни връщат болезнено назад.

Община Разлог вече е предприела всички необходими действия за установяване на извършителите, които ще бъдат подведени под отговорност за тази престъпна и напълно неприемлива постъпка.
Призоваваме гражданите към активна позиция и сигнализиране при забелязване на подобни прояви. Заедно можем да опазим общото си природно и обществено богатство.

Видео на живо

Вандалска проява по пътя за хижа „Яворов“, отсякоха пет млади тополи! Община Разлог реагира незабавно!

Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.