Нека да подражаваме на Божията майка, каза Софийският митрополит и Български патриарх Даниил, след като отслужи архиерейска вечерня с молебен канон, посветен на Пресвета Богородица, в храм „Успение Богородично“ в град Ихтиман.
Патриархът пожела с търпение да минем оставащата част от Богородичния пост и на 15 август да се поздравим всички с успението на Божията майка и по нейните молитви Бог да ни помага в живота и да ни доведе до там, където Тя е достигнала в непреходното Христово царство.
Благословия от патриарх Даниил си взеха жителите на Ихтиман. Патриархът гостува в града и отслужи архиерейска вечерня с молебен канон, посветен на Пресвета Богородица. Много вярващи се събраха за службата в храм „Успение Богородично“ – Ихтиман. Сред миряните беше и кметът Калоян Илиев, който приветства патриархът. А той призова всички присъстващи в храма да бъдат смирени и търпеливи. Да не спират да вярват и да не се предават пред трудности.

Патриарх Даниил благослови жителите на Ихтиман






































































































