„Няма да прехвърлим сметките на общината в новата банка, докато те не поставят банкомат в кв. „Христо Ботев“. Това обяви кметът на Бобов дол Елза Величкова. Общинският съветник Радостина Василева коментира, че хората са принудени да ходят до центъра на града, за изтеглят пари. „В квартала има много пенсионери, включително трудноподвижни. Те се налага да вземат такси до центъра.“, коментира Велинова. Кметът Величкова обяви, че е запозната с казуса. Съобщи още, че е предприела конкретни мерки за решаването му. Както е известно, „Пощенска банка“ затвори клона си в Бобов дол, въпреки молбите на общината той да се запази, за се не се налага на администрацията и хората всеки ден да пътуват до Дупница. Заради това от местната администрация взеха решение да сменят банката. Сега Величкова уведоми, че е поставила изискване пред новата банка да постави банкомат в кв. „Христо Ботев“.
„Това е уговорката ми с управителя. Първо да поставим банкомата, тогава ние ще подготвим искане до Министерство на икономиката за прехвърляне на сметките. Имам уверение, говорих със собственика на магазина в квартала там да бъде устройството. Докато банката не го монтира, няма да се прехвърлим при тях. Общински съвет взе решение, но ние трябва да имаме и решение от Министерство на икономиката.“
Кметът на Бобов дол Е. Величкова с ултиматум: Банкомат в кв. „Хр. Ботев“ или няма да прехвърлим сметките си в новата банка




































































































