Жителите на Брезник излизат на протест утре, 17 юли от 18.00 часа пред сградата на общината. Искането им е да се предприемат незабавни действия от страна на институциите за осигуряване на достъп на жителите на Брезник до чиста питейна вода, без съдържание на манган и други вредни вещества.
Призовават се жителите на града да се присъединят към протеста и да докажат, че са единни. Призивът се разпространява в социалната мрежа, има и пуснато уведомление до кмета на града.
































































































