Нова, модерна придобивка ще се включи в почистването в Костенец. От общината съобщиха, че са инвестирали в покупката на ръчноводима вакуумна машина Glutton H₂O Perfect! Своеобразната електрическа прахосмукачка е проектирана да почиства улици и пространства за общо ползване. Машината разполага с 240-литрова кофа за отпадъци и карбонова тръба с диаметър 12,5 см, което я прави изключително ефективна за събиране на отпадъци. оборудвана е с LED прожектор за нощна работа, странична кофа и щипка за обемисти отпадъци, което ще улесни работата на служителите по чистота.
Една от най-впечатляващите характеристики е системата за измиване, дезинфекция и поливане. Има даже автоматичната противопожарна система. Машината е електрическа и може да работи автономно от 8 до 16 часа!
„Това гарантира не само чистота, но и хигиена и безопасност в градската среда. Тази придобивка е стъпка напред към по-чист, по-зелен и по-модерен Костенец.“, коментират от общината.
Мощна прахосмукачка ще се вихри из улиците в Костенец, има даже система за дезинфекция и поливане



























































































































