НП „Рила“ прати крачещ багер за спешен ремонт на довеждащ водопровод на „Мальовица“

НП „Рила“ „прати“ крачещ багер за спешен ремонт на довеждащ водопровод край хижа „Мальовица“

Спешна организация предприе Национален парк „Рила“ заради пробив на довеждащ водопровод в района на курорта „Мальовица“. Сигналът за теча на вода е бил подаден на 11 юни в 8.20 часа. Установено, че пробивът е в довеждащ водопровод в участъка хижа „Мальовица“ – хотел „Мальовица“. Разливът на водата е на основната туристическа пътека от м. Меча поляна, на 340-350 м отстояние от границата на Национален парк „Рила“. Компрометираният участък е на 5-6 м успоредно от пътеката и се явява основно трасе на довеждащия водопровод.
„В тази връзка в Дирекция „Национален парк Рила“ е получено писмо за съгласуване извършването на неотложни ремонтни дейности по възстановяване на водопровода. За целта е разрешено използването на механизация – тип крачещ багер, за отстраняване на аварията на терен в посочения участък поради невъзможност за използване на друг способ. По време на работата е извършен ремонт и на втори възникнал в последствие пробив, 50-60 м по-нагоре.
Към момента аварията е напълно отстранена и механизацията е извън територията на националния парка“, уточняват от пресцентъра.

 

 

 

НП „Рила“ „прати“ крачещ багер за спешен ремонт на довеждащ водопровод край хижа „Мальовица“




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.