Двама водачи на МПС, употребили алкохол или наркотични вещества влизат на топло, реши РС – Дупница

РС Дупница наложи наказания „пробация“ и „обществено порицание“ на 18- годишен младеж, шофирал без книжка нерегистрирано МПС.

Двама водачи на МПС, употребили алкохол или наркотични вещества влизат на топло, реши РС – Дупница.

Районен съд – Дупница одобри споразумения по две дела, с които се налагат ефективни наказания „лишаване от свобода“ на водачи на МПС. Съдът наложи наказание „пробация“ на водач на МПС. Той се призна за виновен в използване на неистинско свидетелство за правоуправление. На което е придаден вид, че е издадено в Република Гърция.

Подсъдимият В . С. / на 35 г., от гр. Дупница, осъждан / се признава за виновен в това, че. На 03.03.2024 г. на път ПП Е-79, между селата Джерман и Усойка, област Кюстендил, е управлявал моторно превозно средство – лек автомобил марка „Мерцедес“ с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, а именно с концентрация на алкохол в кръвта 0,85 на хиляда, установено по надлежния ред с техническо средство „Алкотест Дрегер 7510“, след като е бил осъждан с влязла в сила присъда за деяние по чл. 343б, ал. 1 от НК / със споразумение от 28.07.2022г. по описа на Районен съд- Дупница /, за което му е наложено наказание „Лишаване от свобода“ за срок от 4 месеца, като и наказания „Глоба“ в размер на 200 лв. – престъпление по чл. 343б, ал. 2 от НК, за което е съгласен да изтърпи наказание, определено при условията на чл. 55, ал.1, т.1 от НК – „лишаване от свобода“ за срок от 6 месеца, при първоначален „строг“ режим на изтърпяване, както и „лишаване от право да управлява МПС“ за срок от 1 година и 3 месеца, като се зачете времето, през което подсъдимият е бил лишен от това право по административен ред.

Подсъдимият Е. Д. / на 23 г., от гр. Дупница, осъждан / се признава за виновен в това, че: На 17.01.2025 г. около 00:00 часа, по ул. „Македония“ в гр. Дупница, е управлявал МПС – лек автомобил марка „Форд“ след употреба на наркотично вещество – амфетамин, установено с техническо средство – престъпление по чл. 343б, ал. 3 от НК. Подсъдимият ще изтърпи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 6 месеца, при първоначален „строг“ режим, както и глоба в размер на 1000 лева. Не се налага наказание лишаване от право да управлява МПС, тъй като подсъдимият е неправоспособен.

Районен съд – Дупница наложи наказание „пробация“ за срок от 8 месеца, по отношение на обвиняем / Г. С., на 27г., неосъждан /, който се признава за виновен в това, че: На 19.09.2024 г. в с. Мурсалево, на ПП Е-79, пред полицейски служител на автопатрул на РУ – Рила, при управление на МПС „Форд Фокус“, съзнателно се е ползвал от неистински чуждестранен официален документ – СУМПС, издадено на негово име, на което е придаден вид, че е издадено от компетентните органи на Р. Гърция, когато от него за самото съставяне не може да се търси наказателна отговорност – престъпление по чл. 316, във вр. с чл. 308, ал. 2, във вр.с чл. 308, ал.1 от НК. Наказанието „пробация”, включваща следните пробационни мерки: „Задължителна регистрация по настоящ адрес” в гр.Дупница, включваща явяване и подписване пред пробационен служител или определено от него длъжното лице два пъти седмично за срок от 8 месеца; „Задължителни периодични срещи с пробационен служител” за срок от 8 месеца.

Районен съд – Дупница е наложил през 2024 г. наказания на 87 водачи на МПС по наказателни дела от общ характер, с предмет – управление на МПС в пияно състояние или след употреба на наркотични вещества, по чл. 343б от НК. Ефективни наказания „лишаване от свобода“ са получили 20 лица.

 

Видео на живо

Двама водачи на МПС, употребили алкохол или наркотични вещества влизат на топло, реши РС – Дупница.




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.