Възстановиха движението в тунел „Железница“ на магистрала „Струма“

Възстановиха движението в тунел „Железница“ на магистрала „Струма“.

Възстановиха движението в тунел „Железница“ на магистрала „Струма“.

Възстановено е движението в тунел „Железница“ на автомагистрала (АМ) „Струма“, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Вчера движението в тунела в посока София беше ограничено, тъй като се извършваше гаранционното поддържане на настилката в съоръжението. На 27 януари движението в посока „Кулата“ също беше спряно за ремонт на асфалтовата настилка.

Тунел „Железница“ е с дължина около 2 км и е с две отделни тръби за движение. Съоръжението е с всички системи за безопасност, енергоефективно осветление, вентилация, видеонаблюдение, пожароизвестяване, интелигентна система за управление на трафика, аварийни SOS кабини, електронна система за контрол на достъпа. Движението през тунела бе пуснато на 20 февруари м.г.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.

 

Видео на живо

Възстановиха движението в тунел „Железница“ на магистрала „Струма“.




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.