Читателите ни пишат:
„Бобошевецът Явор Николов превърна с. Циклово, община Бобошево в обор за крави. Той живее в София, пристига в събота и в понеделник си тръгва, гледа 100 крави. В селото няма жив човек.
Страшно е на прага на къщите да надничат не хора, а кози.“ – коментира Асен Волев. При кметуването на инж. Асен Волев на Община Бобошево в село Циклово е имало 7 живеещи постоянно жители в него и път до селото с около 50 къщи. „Водохващането на Висока Могила е от село Циклово. Циклово е стратегическо село за Община Бобошево, при него е водата. В центъра бълбука богатия карстов извор. Докато беше майката на Явор Николов- Горица в Циклово, която години наред бе единственият и последен жител на селото съм ходил. Беля от животни не е имало.“ – сподели бившият кмет на Бобошево инж. Асен Волев.
Пенсионерът Иван Петров има 600 кв.овощна градина, но не може да стигне до входа на селото, пътят е разрушен. Повечето хора смятат, че нарочно общинската управа от времето на Крум Маринов не прави нищо по въпроса.
„Повече от десетина години няма път да си отидем до имотите в Циклово. При насилственото отнемане на животните и имотите на цикловци преди време, хората масово се изнесоха, отидоха да живеят в Дупница и др. градове. Селото е само на 6 км. от Висока Могила. Шест цикловски семейства се заселиха на Ракчийския мост в Дупница, десетина семейства на Подина в Дупница.
На внуците си Гроздена Христова Петрова родена във Вуково и съпруга на Васил Стоилков Петров взеха двата вола, с които обработвали земята и си хранеха четирите деца. Без земя и волове живота в Циклово спря и семейство Петрови с други цикловски семейства поеха към Дупница. В ТКЗ- то в Дупница им дадоха градина на пътя за Блажиево, както и на другите цикловски семейства да се изхранват. В последствие плодородните градините са изоставени от хората заради ромски коне пуснати на свободна паша, които до днес собствениците им са превърнали в място за оборки тор.
Сега има голям апетит към Циклово от богати хора. те искат да правят къщи за гости. Бизнесмени от години проявяват интерес да закупят цялото село Циклов за частно туристическо село. Внуци, потомци на жители от бобошевското село Циклово, включително и живеещи в Америка и др. страни проявяват интерес да водят туристи в Циклово. Всяка педя българска земя е свещена, осветена от пролятата кръв на нашите прадеди. В селото няма жив човек, всички измряха, но има гласоподаватели. Гласоподаватели от Циклово идват с автобуси от София, те май са сезонни работници на Явор, който също живее в София. Софиянци са гласували в избирателната секция на село Висока Могила.“ – разказа Иван Петров.

„Дали екскметът на Бобошево Крум Маринов разреши на Явор Николов да качи тежки машини в Циклово, за да включат работници за изборите“, питат се бобошевци.
„Не можаха ли с тия машини да ремонтират пътя за Циклово, или точно обратно, изоставиха пътя, за да не могат собственици на къщи и имоти да стигнат до тях и да запустеят и да ги лапнат на безценица- това не е ли престъпно нехайство? Нарочно не разрушиха ли пътя, за да „направят път на големец“, на бившата кметска управа от Община Бобошево да продаде де що може?“ – гневят се наследници от Милевия род.
