
Николай Христов от Карате Клуб „Дарис“ Кюстендил, в топ 3 на най-добрите каратеки на България за 2024г.!
В София- Пресклуб България, вчера се състоя награждаването на най-добрите каратеки за 2024г.
С награда за 3 място във възрастовата група при мъжете и жените, беше класиран състезателя на Карате Клуб „Дарис“- Николай Христов. Той спечели исторически първи бронзов медал от световното първенство по карате, за хора с увреден слух.
Класацията за най-добър каратека на България беше спечелена единодушно от Олимпийската ни шампионка по карате Ивет Горанова. На второ място завърши Теодора Цанева.
„Заслужена награда за Николай, с него не сме спирали подготовката, защото през тази година му предстои Олимпийски игри за глухи /Дефлимпикс игри/, през месец ноември, в Токио, Япония. В същото време продължава подготовката за Европейското първенство за кадети, джуниори и U21, в Полша, през месец февруари, където от нашият карате клуб „Дарис“ ще бъде включена в националния отбор Габриела Церянова- кадети 61кг.“, това каза председателят и ст. треньор на клуба Борислав Иванов.
Николай Христов от Карате Клуб „Дарис“ Кюстендил, в топ 3 на най-добрите каратеки на България за 2024г.!