Домашен арест за Гольовеца с конете убийци заради влошеното му здраве

Домашен арест за Гольовеца с конете убийци заради влошеното му здраве
Обвиняемият Игов се прибира с електронна гривна у дома.

У дома се прибира Стоян Игов Гольовеца, чиито коне изскочи на пътя Ябълково – Кюстендил и причиниха тежка катастрофа. Както е известно, при инцидента загина 18- годишната Андреа. Районен съд Кюстендил гледа мярката за неотклонение на стопанина на животните и постанови домашен арест. Той е обвинен в неполагане достатъчно грижи към гръбначни животни – коне, които се намират под негов надзор. В резултат на което е последвала смърт на човек, престъпление по чл. 325в, ал.2, във вр. с ал.1. Защитата искаше парична гаранция или подписка. Прокурорът от Окръжна прокуратура бе внесъл искане за задържане под стража, но в съдебна зала пледира за по- лека мярка, предвид влошеното здравословно състояние на обвиняемия. Припомняме, че обвиняемият беше настанен в кардиология. Съдът отчита факта и че той се е явил доброволно пред следователя.


„Събраният доказателствен материал позволява на настоящия състав да направи обосновано предположение за съпричастност на обвиняемия С. И. към инкриминираното деяние, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“. Налице е и реална опасност същият да извърши друго престъпление, предвид завишената степен на обществена опасност на осъщественото деяние. Въпреки искането на прокуратурата и защитата за по- лека мярка за неотклонение, съдът счита, че втората по тежест мярка „Домашен арест“ е съобразена с практиката на Европейския съд за правата на човека, за постигане на баланс между обществения интерес и интензивността на прилаганата спрямо обвиняемия принуда. При ефективен контрол на изпълнението й, мярката „Домашен арест“ възпрепятства укриването или извършването на престъпление, се казва в мотивите на съдът.“, са казва в мотивите на съда. За спазването на домашния арест ще следи РУ на МВР – Кюстендил и чрез средствата за електронно наблюдение от ГДИН, определи Районен съд – Кюстендил.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба и частен протест, пред Окръжен съд – Кюстендил.
Обвинението срещу Гольовеца е за престъпление по чл. 325в, ал.2, във вр. с ал.1 от НК, който предвижда наказание „лишаване от свобода“ до 5 години и глоба до 10 000 лв.


Припомняме, че тежкият пътен инцидент доведе до серия протести и голямо напрежение в Кюстендил. Хората настояват институциите да вземат мерки, те поискаха в събота оставката на шефа на Пътно управление Юлиана Божанова. Тя твърди, че пътният участък е в добро състояние. Диана Русинова от Центъра за транспортни политики отправи забележки към наличните по трасето маркировка, знаци и мантинели. Кметът Огнян Атанасов съобщи, че от АПИ не са наложили нито една санкция а излезли на пътя животни.

 

 

 

Домашен арест за Гольовеца с конете убийци заради влошеното му здраве




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here