
Татарски дава на прокурор за „Набеждаване“ Маня Мартинш от ПП, топела в конфликт на интереси на общинари в Кочериново?
Читателите ни пишат:
Йордан Татарски: НОВА АТАКА СРЕЩУ кметът на Кочериново Станислав Горов! МОЛЯ, ПРОЧЕТИ ДОКРАЙ!

Дълго време се колебах дали да коментирам маркираното неуважително изявление на дамата, защото е дъщеря на мой съученик и приятел. Но, след като научих, че тя и нарушителката на закона Маня Мартинш от Кочериново / кандидат за кмет на Бараково, за депутат за Благоевград и Кюстендил от ПП/ са едно и също лице, мълчанието ми няма да е в полза на самата нея и обществото. В контекста на изявлението, г-жа Дойчинова е допуснала много сериозна грешка, която води до тежки последици, ако се сезира прокуратурата. Какво имам предвид:
1. Сигналите за конфликт на интереси и корупция не са публични, за да знае същата, че им такъв сигнал срещу Слави (допускам, че това е кмета г-н Горов), освен ако тя е вносителя или съвносителя.
2. Ако дамата е вносител или съвносител на сигнала и Комисията за противодействие на корупцията (КПК) се произнесе, че няма конфликт на интереси както се твърди в изявлението, то, ще възникне състава на престъпление „Набеждаване“.
3. Ако дамата не е вносител или съвносител на сигнала, трябва да отговаря пред компетентните органи за разгласяване на тайна, което е друг състав на престъпление.
4. Стигне ли се до образуване на преписка за разследване извършването на евентуално престъпление, трябва да отговори, защо не е подала двете задължителни декларации и дали с това деяние не иска да прикрие обстоятелства, които биха довели до разкриване на някои евентуални нередности, особено като се има предвид чуждестранната фамилия.
Добронамерен съвет: Човек трябва да е смирен и уважителен, и да не прави необосновани изявления с недоказани твърдения! Човешко е да се сгреши, но когато има грешка трябва да има и разкаяние, и искане на прошка!
С интерес ще наблюдавам събитията относно горенаписаното!“
Автор: Йордан Татарски, лидер на БСП в Кочериново, съветник на кмета
Ето и позицията на Маня Мартинш, която разказва, как Йордан татарски е видял нередности в деклерацията ѝ за имотно състояние.
,,На 29.11.2024 г. написах следното по повод на информацията от линка в коментарите:
„Разглеждайки днес сайта на община Кочериново, видях публикувано съобщение*, че лицето Маня Мартинш не е подала декларации по чл.49, ал.1, т.1 и 2 от Закона за противодействие на корупцията.
Коя е тази дама, с какво гражданство е, къде живее и какво работи, за да има задължение да подаде тези декларации? С каква публична дейност се занимава тази дама?
Защо дамата не е спазила закона? Дали има последици и какви са те, поради неспазване на закона за противодействие на корупцията?
С оглед на името, допускам, че дамата идва от чужбина и не е знаела за това свое задължение, но незнанието не оправдава никого!
* Съобщението е от 23.04.2024 г. и за обществото представлява интерес какви действия е предприела Постоянната комисия за противодействие на корупцията към Общински съвет Кочериново, в чийто състав влизат Александър Димитров, Васил Стойчев и Даниела Миланова, която е и заместник председател на Общинския съвет.“
П.С. Тринадесети ден, никой нищо не казва. Навярно никой не познава тази дама, освен корупционната комисия, която правилно мълчи! Очевидно дамата е искала да прикрие нещо и затова трябва да се приложи чл.205 от НПК!“-Й. Татарски
Дамата за която пита господина съм аз!
Получих писмо от председателя на ПКПК към ОбС Кочериново и в срок представих декларация за несъвместимост и обратна разписка за изпратена в срок до деловодство на КПКОНПИ декларация за имущество и интереси. Друг и въпросът, че това съобщение се и появило мистериозно незнайно кога, като се има в предвид, че от сайта изчезна информация от месеци назад при смяна на домейна. Не това е важното, защото аз дори не съм длъжна да се отчитам на въпросния господин.
„Кой всъщност е Йордан Татарски?“
Йордан Татарски – назначен на поста съветник в политическия кабинет на Корнелия Нинова, е бил тясно свързан със застрахователния бизнес на някогашната групировка ВИС.
Татарски не е бил въоръжен с бухалка, той е „бяла якичка“ – реформирал е бухалките в бизнесмени.
„След като приех без колебания поканата на др. Корнелия Нинова, от днес съм Съветник на Председателя на БСП. В днешния Ден на Победата и Деня на Европа, поех поредното професионално предизвикателство!“ Това пише самият Йордан Татарски във фейсбук минути след, като е приел ролята на реформатор на „Позитано 20“.
„Ако не искаш бедност за децата си, за внуците и правнуците си, не се съпротивлявай, а приеми промяната и работи за нея“, думите отново на „селянчето от Кочериново, отгледано и възпитано в трудолюбиво и предано работническо семейство, и направило успешна кариера без вуйчо владика!“ – Йордан Татарски.
В продължение на няколко дни публикациите в социалните мрежи от страна на Йордан Татарски разпалват огъня на съпротивата в администрацията на червената централа. Работещите в апарата са потресени, че реформата в БСП е оставена в ръцете на човек напълно външен на БСП. Заявките за „бедност, ако се съпротивляваш на реформата му“, звучат плашещо на фона на скандалната биография на „селянчето от Кочериново“.
„Член ли е Татарски на БСП?“ е въпроса, който си задават работещите с години на Позитано.
Справка в търговския регистър показа, че в годините сред бившите съдружници на днешния „червен реформатор“ е имало хора с колоритни прякори като Лисицата, Гуньо, Дебелия и др. Някои от тях разстреляни показно в мрачните мутренски години.
През 94 г. Йордан Татарски е собственик на половината дялове на новорегистриранта фирма „Тива“ ООД. Той участва чрез фирмата си „ТАТ“ ООД. Другата част от фирмата е на Иван Петков – Гуньо, Валентин Алексиев – Лисицата и Валери Тодоров – Дебелия.
Тримата са видни висаджии във Враца, а както е известно и председателя на БСП е от онзи край.
През 96-та г. посред бял ден в София пред училище „Марин Дринов“, докато в двора си играят деца с откос от автомат „Калашников“ е убит Валентин Алексиев – Лисицата. Разстрелът на Лисицата е един от най-шокиращите във войната за надмощие в хазартния бизнес през борческите годни.
През 97 г. възпитаникът на Свищовския икономически институт Йордан Татарски, става управител на скандалната компания „Планета Инс“, основана върху руините на ВИС-2 когато държавата започна да разчиства подземните застрахователи.
Компанията на братята Васил и Георги Илиеви не получава лиценз и тогава се появява „Планета Инс“ за да легализира застрахователния бизнес на групировката.
През 98 г. обаче Дирекцията за застрахователен надзор отнема лиценза на „Планета Инс“. В кабинета на „Борисов 1“ Йордан Татарски, заема поста шеф на политическия кабинет на министър Росен Плевнелиев – пост, който предполага изключителна близост и доверие от страна на министъра.
Татарски току-що е встъпил в длъжност и става известно, че е прибрал половин млн. хонорар за консултантски услуги.
Парите взима като консултант на Консорциум „Симитли-2009“, който спечелил 48 млн. лв. за водния цикъл на града.
В навечерието на президентските избори икономическият спец на мафиотската групировките и шеф на политическия кабинет на Росен Плевнелиев безшумно е отстранен от високия си пост.“
Татарски дава на прокурор за набедяване Маня Мартинш от ПП, топела в конфликт на интереси на общинари в Кочериново?
Маня е родена в Кочериново, като след завършване на средното си образование в родния си град, прекарва 11 години в Португалия. Там учи управление в университет и работи в администрацията на клиника. След завръщането си в България, завършва „Счетоводство и контрол“ в ЮЗУ „Неофит Рилски“. В момента продължава образованието си с две магистратури – „Одит“ в ЮЗУ и „Транспортен мениджмънт“ в УНСС.