И. Димов и Р. Асенова: Ще се закопчаем с белезници в прокуратурата в Кюстендил, да кажат как полицаят И. Велинов скова сделка с кола?

И. Димов и Р. Асенова: Ще се закопчаем с белезници в прокуратурата в Кюстендил, да кажат как полицаят И. Велинов скова сделка с кола?

Ако трябва ще се закопчаем с белезници в прокуратурата в Кюстендил, ще направим протест, искаме справедливост. Не може един полицейски служител да прави каквото си иска. Искаме полиция, прокуратура и нотариална кантора да отговорят как се продава автомобил, без един от продавачите да разбере? Искаме среща с главния прокурор Борислав Сарафов.“

Борислав Сарафов

Това съобщиха Румяна Асенова и Ивайло Димов от Кюстендил, които от години вече се въртят в омагьосания кръг на правосъдната система. Всичко започва на 17 септември 2021 г., когато Асенова и бившият и съпруг Иво Велинов, който е полицай, решават да продадат колата си. Сделката не се осъществява, по думите на полицая, мъжът, решил да купи автомобила, се отказал. При развода им обаче Асенова разбира, че колата все пак е била продадена. И до днес тя има ключ от автомобила. След настояване получава копие от договора за продажба, което е със заличени данни на купувача. Тя е категорична, че на него не стои нейният подпис. „Никой не искаше да ми каже кой е купувачът, дори от нотариалната кантора ме изгониха. Как е направена тази продажба? Подписът не е мой. Малък град сме, разбрах името на купувача и отидох до дома й. Така се натъкнах на Ивайло Димов, съученици сме и се познаваме. Оказа се, че купувачът е неговата бивша съпруга Милена, която пък сега има връзка с моя бивш съпруг.“, обясни Асенова. Следват серия жалби заради продажбата, но прокурорите в Кюстендил така и не намират нередност. Първоначално по случая работи прокурор Ченков, който отказва да образува досъдебно производство. Входирана е жалба за доразследване. Тя отива при прокурор Виктория Добрева- Иринина, която образува производство срещу неизвестен извършител. Назначена е графологична експертиза, според която подписът е на Румяна Асенова. „Шест месеца чаках тази експертиза. В последствие разбрах, че е правена на копие от договора за продажба, което я превръща в несъстоятелна. Пред различните прокурори Л. Христов от нотариалната кантора, който е изповядал сделката, обяснява различни неща. Веднъж твърди, че и продавачи, и купувачи сме били на сделката. А в последствие, че не сме били едновременно заедно. Кое е истината?“, пита кюстендилката. Отказите на прокурорите от Кюстендил са обжалвани пред Апелативна и Върховна и Главна прокуратура, те потвърждават решенията на по- долната инстанция. Отчаяна от правосъдието в Кюстендил, Румяна Асенова входира искане случаят да се повери на друг съдебен район. Има отказ за това от прокурор Валери Пенков.

 Съдебният състав, който разглежда делата бе в състав: Съдия Пенка Братанова – председател и членове – съдия Мирослав Начев / зам.- председател на съда / и съдия Елисавета Деянчева. Прокурор Валери Пенков представлява Окръжна прокуратура.
Снимката е архивна: Съдебният състав Съдия Пенка Братанова – председател и членове – съдия Мирослав Начев / зам.- председател на съда / и съдия Елисавета Деянчева. Прокурор Валери Пенков представлява Окръжна прокуратура. Казусът с полицая е билсамо в ръцете на Пенков, не и на съдебдния състав.

Отива обаче на място, за да разговаря с него. „В един момент той се ядоса и тръгна срещу мен. В последствие се удържа, мисля, че искаше да ме нападне.“, разказа разтреперена Асенова. И за това е входирала жалба, но от Апелативна прокуратура не са намерили нарушение. С Димов изискали записите от охранителните камери в прокуратурата, но им отговори, че те нямат звук. В последствие неофициално им е изпратен аудио запис от разговора. На него се чува, че прокурорът обяснява на по- висок тон, че в прокуратурата няма концерт по желание. „Пуснахме сигнал до Главна прокуратура, искам среща с главния прокурор Борислав Сарафов. Казусът беше прехвърлен към зам.- главния прокурор, но и от там няма положителен резултат. Бившият ми съпруг ми казва да си пускам колкото жалби искам в този град.“, каза Асенова. Ивайло Димов сподели, че бившата му съпруга, която се оказва купувача на автомобила, има психично заболяване. Тя го търсила за помощ, за да се раздели с полицая Иво Велинов. Нещо повече, признала, че продажбата на колата не е станала по законоустановения начин.4 пъти тя вече ме търси за помощ, за да се отърве от влиянието на Иво Велинов и да започне нормален живот. Споделяла ми е, че е заплашвана от него. Сега сме подали пореден сигнал и тече разследване. По мое мнение той се възползва от нея. За продажбата на колата ми е казвала, че Велинов е уредил всичко. Не желае обаче да го каже официално. Вижте какво може да направи един полицейски служител със съдействието на полиция и прокуратура и нотариална кантора. Разполагаме с документи, със записи, не си говорим празни приказки.“, коментира Димов, който е свидетел във връзка със случая. Двамата са категорични, че въпросът не е за колата, а принципен. „Търсим си правата. Прокурорите в Кюстендил вече се опитват да ни отбягват, неглижират ни, принизяват случая до обикновена любовна драма. А няма нищо такова.“, казват те.

При развода им обаче Асенова разбира, че колата все пак е била продадена. И до днес тя има ключ от автомобила.
При развода им обаче Асенова разбира, че колата все пак е била продадена. И до днес тя има ключ от автомобила.

И. Димов и Р. Асенова: Ще се закопчаем с белезници в прокуратурата в Кюстендил, да кажат как полицаят И. Велинов скова сделка с кола?

Видео на живо на 4ВЛАСТ




Вижте видеоканала ни:


1 COMMENT

  1. Ето за това трябва съдебна реформа.Няма усещане за справедливост.Протакане ,влияния и резултат няма.Давайте в Страсбург.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here