Повишаване на цената на водата с 13 ст. се планира в община Сапарева баня от догодина. Пред ОбС управителят на общинското дружество „ВиК- Паничище“ инж. Петър Василев информира, че крайната цена ще се завиши от 1,37 лв., колкото в момента плащат сапаревобанци, на 1,50 лв. Срещу скока той пое ангажимент средствата да се насочат към инвестиции.
Пред съветниците кметът на Сапарева баня Калин Гелев коментира важните проекти, които общината изпълнява и планира, за да подобри водоснабдяването в общината. Той разказа за плановете си да се докара в Сапарева баня вода от река Джерман. По думите му проектът ще бъде доста труден за изпълнение, но в курорта няма да усетят суша, ако се осъществи.





































































































