Празника на картофа и дзивата зарадваха жителите и гостите на самоковското село Поповяне. Местните майстори показаха своите кулинарни умения, а творенията им бяха подредени във вкусно изложение. 
Кметът на селото Елена Михайлова поздрави жителите на селото и благодари на участниците. Тя пожела традицията да продължи като се надява все повече млади хора да се включват в приготвянено на характерната за селото баница, наречена „дзива”.

Хубавото настроение на празника с домакини и гости споделиха кметът на общината инж. Ангел Джоргов и заместник-кметът Станимира Давидова.
„Празници като този са повод много хора да се завръщат по родните места и да се веселят заедно”, каза кметът.
„Празници като този са повод много хора да се завръщат по родните места и да се веселят заедно”, каза кметът.

Всички присъстващи имаха възможността да опитат от вкусните ястия, а на площада се извиваха кръшни български хора.
Празника на картофа и дзивата изпълниха мегдана в село Поповяне.