Крум Милев: Трима депутати от Дупница, двама от ГЕРБ е целта! Раздавайте въглища, не дърва в изборите!

Крум Милев: Раздавайте въглища, не дърва в изборите! Трима депутати от Дупница, двама от ГЕРБ е целта!
Крум Милев: Раздавайте въглища, не дърва в изборите! Трима депутати от Дупница, двама от ГЕРБ е целта!

Крум Милев: Раздавайте въглища, не дърва в изборите! Трима депутати от Дупница, двама от ГЕРБ е целта!

„Вече всички се чудим, какво да правим в тези седми за две години избори. Синоптиците започнаха да ни съветват: „Раздавайте въглища, не дърва в изборите! Иначе идват опустошителни пожари, наводнения, градушки, топли вълни и всички те ще нарастват!“- Това е много сериозно послание и предпруждение за начина на провеждане на предизборните кампании. Явно много дърва за огрев се изсипмат по дворовете на хората, но никой не разбира, че гората ни пази, че 1 дърво е равно на дейността на 20 климатика, пази планетата от прегряване. А ние сечем! Изборите имат връзка с природата, рушат природата и здравето, вече е доказано, но явно ще има избори, доката не разберем поуките.“ – разкри сърцатия бивш зам.- кмет на Дупница Крум Милев и добави:

„Дългосрочната прогноза до края на века предвижда, че безводие ще мъчи все по-често Южна България, а северната част на страната ще трябва да се бори с наводнения и торнадо. Анализът на хидролози и метеоролози разглежда два сценария – реалистичен и песимистичен. Новината беше излъчена по БНТ,  а пилитиката на ГЕРБ е да опазим всяко едно дърво, да опазим мините и ТЕЦ- Бобов дол. Предвиждам 2 мандата за ГЕРБ, партията е първа политическа сила, но за да управлява са необходими поне 80 от 240 депутати. Дано не се мамят хората по новите играчи. Те влизат в парламента не да коват закони, не – видяхме,  че нямат експертиза, имат алчно око. ГЕРБ трябва да управлява, за да продължим санирането, изграждането на ВиК мрежата и пътищата. Целта е Дупница да има трима депутати в лицето на Радослава Чеканска, Николай Златарски и Иван Ибришимов. Нека да оставим имената на партиите,  те не значат нищо в сравнение с лицата.“ – коментира секретарят на ГЕЛБ в Дупница Крум Милев. Той всеки ден е в офиса на партията и приема граждани.

Милев е категоричен, че Радослава Чеканска от Дупница заслужава доверие. „Дупница може да изпрати в парламента трима свестни кандидати, а това са Радослава Чеканска, Николай Златарски и Иван Ибришимов. И Кирил Петков е с корени от Дупница, дойде в центъра и излъга, а емного симпатичен, оратор, красив и изглежда умен. Каза, че ще спаси ВиК – Дупница, че има пари за нов водопровод и канализация. Говори, говори, говори и … нищо….Най- глупаво е да гледаш по телевизията оратори, лидери, които от сутрин до вечер лъжат, а може и да казват по някой истина, но те не могат да управляват и не им пука за Дупница и нашите проблеми. А като си нямаме лоби в парламента нищо не става. Когато ГЕРБ спечели изборите през 2011 година, имахме над 20 000 000 лв. / 20 милиона/ дългове, общината беше без ток и телефони, повече от 2 месеца никой не беше получавал заплата, особено учителите.

Симеон Дянков и Владислав Горанов гостуваха често на ГЕРБ – Дупница.
Емил Гущеров със Симеон Дянков в общината пред кабината на кмета през 2011 гододина, Дянгов насочи 4 млн. лв спасителни за Дупница – за учители и служители, оставени с месеци без заплати.

Поканихме финансовият министър Симеон Дянков, наш приятел, позвъня му председателят Ивайло Константинов и на мига получихме 4 млн. лв. Ние имамхме контакт с министрите- звъним, те отговарят. Това беше невероятен старт за община Дупница, преживя града подем. А сега кметът Първан Дангов казва, че ни министри, ни зам. – министри му вдигат телефони. Няма саниране,  няма пари от държавата, а има спечелени проекти. Това е положението. Дано Дупница, която беше будна, с активна гражданска позиция, силно политизиранна, демократична, синя да се събиди, иначе затъваме, ставаме град със задихващи функции.“ – разкри Крум Милев и призна, че работата в общината и серията от избирите са ограбили част от здравето му.

„За 5 дни влизам за възстановяваме в болница, изборите влияят на природата, на хората, аз се изморих и разболях. Лъжите в политиката са по- приятни за хората от живота и релността. Лъжите срещу ГЕРБ бяха… до прилошаване. Не смятам, че между нас в Дупница, между партиините офиси и представители на политическите сили трябва да има омраза,  напронтив. точно обратното. Трябва да се поддържаме помежду си в името на просперитета на града, на нашите деца. Ние отстъпихме, поне се видяха лицата на лъжците, видя се КОЙ краде, видя се КОЙ строи магистрали и санира, КОЙ може да изкарва пари по проекти от Европа и КОЙ не. Явно трябваше да се покаже лицето на „промяната“. Не разпилявайте гласовете си по малките партии, там хората са неподготвени, но говорят много. Не се продавайте, не се носете по течението. По- лошо ще става, ако не вземете съдбата в собствените си ръце. Има водачи на листи от Добрич и Русе за Кюстендилска област, от къде ли не, никой не ги познава, казват, че това са хора, които са брали портокали в Гърция, работили в строителството по Англия, няма лошо, но те са любимци на лидерите на партиите и не им пука за нас,  не познават законите. Нека да подкрепим нашите хора, които ги познаваме, те са работили тук, за града. Имаме им телефоните, знаем  къде да ги намерим, познаваме ги.“ – каза Крум Милев пред хората в офиса.

Депутатът Николай Златарски: Комисията по демографска политика идва в Трекляно за изнесено заседание 
Николай Златарски
Станислав Павлов и Иван Ибришимов са два от стълбовете на БСП в Дупница и Кюстендилско.

По – същото време от БНТ обясниха научно:

Според първия в следващите години средните температури ще се повишат между 1 и 2 градуса, но според песимистичния вариант – градусите може да скочат с шест. И според двете прогнози сушите ще са повече и по-дълги. Валежите се очаква да намаляват между 5 и 30%, а горещите вълни ще продължават средно с между 5 и 10 дни по-дълго. На този фон често ще ставаме свидетели на краткотрайни, но интензивни валежи, водещи до наводнения.

„Много хора ме питат – какви маслини продаваш – дали са зелени или черни. Всички маслини са зелени – след септември, октомври – започват да почерняват“, разказва Йовко Айлов, производител на маслини в Раковски.

Маслини, портокали, мандарини са само малка част от плодните дървета, които повече от 10 години отглежда Йовко Айлов в Раковски.

„С промените в климата в България, започнаха масово да се отглеждат маслини. Един от соротовете е, който е създаден за производство на зехтин. Много маслодаен, това е маслината, която дава най-качествения зехтин в цял свят“, обяснява той.

Топлите зими позволяват на повече места у нас да отглеждат растения, характерни за Гърция и Турция.

„Започнаха да засаждат доста шамфъстък, маслинки, по-различни смокини, много нарове, по-екзотични сортове, които не са характерни за България“, посочва Йовко Айлов.

Но как ще се променя климатът в България? За да разберем – от Раковски отиваме в Швейцария във Федералния институт за технологии в Лозана, където работи доктор Валентин Симеонов.

„Горещи вълни, пожари, наводнения, градушки – те ще нарастват както по сила, така и по продължителност“, обясни д-р Валентин Симеонов, Федерален институт за технологии, Лозана, Швейцария.

А причината за това се крие дори и в честото ходене до изборните урни.

„Трябва да се приемат някакви драконовски закони за опазване на горите и практиката да се раздават дърва за огрев, за да се печелят гласоподаватели – по-добре би било да се замени с раздаване на въглища, по-екологично ще е, защото загубата на гората, несравнимо по-голяма загуба е, отколкото отделянето на парникови газове от горенето на възглища“, казва д-р Валентин Симеонов.

Горите са естествен регулатор на температурите и наводненията. Колкото по-стара и естествена е една гора, толкова по-сериозна е превенцията. Основната заплаха пред горите, освен дърводобива, са пожарите. България остава една от малкото страни с голям горски фонд, която няма самолет за гасене на пожари в труднодостъпните зони.

„Във Франция има едно правило от 3х30. При температури над 30 градуса, скорост на вятъра под 30 км/ч и влажност под 30% се забранява всякакъв достъп до горите поради опасност от пожари“, обяснява д-р Валентин Симеонов.

Според дългосрочния анализ на Института по метеорология и хидрология. В следващите години се очаква водата в реките в Южна България да намалее с близо 20%. Кратки, но интензивни дъждове да предизвикват наводнения в Северна България, както и по Южното Черноморие. А бурен вятър, дори и торнадо да се наблюдават в Североизточна България.

„За разлика от политиката, при природата няма празно, всички сме подвластни на промените, включително и нашата страна. За следващите години със сигурност ще станем свидетели на множество на брой интензивни извалявания, които ще водят до наводнения. Ще ставаме свидетели на дълъг брой дни без валежи – тоест на увеличаване на интензивността на сушата и най-лошото е, че тези взаимоизключващи се явления ще вървят ръка за ръка“, казва Симеон Матев, климатолог.

БНТ: Как се бори това?

Симеон Матев: Бори се със стратегия, бори се с иновативни решения в земеделието, бори се и с промяна на всеки един от нас.

И още: близо 2/3 от ледниците в Алпите, които захранват около 30% от река Дунав, вече са се стопили. А изключването на реката като водоизточник за България превръща страната ни във водно бедна.

Раздавайте въглища, не дърва в изборите! Иначе- пожари, наводнения, градушки, топли вълни ще нарастват!

Източник: БНТ

Крум Милев: Раздавайте въглища, не дърва в изборите! Трима депутати от Дупница, двама от ГЕРБ е целта!




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here