Николай Златарски водач на листата на ДПС- Ново начало в Кюстендилско: Ние сме Новото начало, което обединява младите, имаме нова визия за областта


– Г- н Златарски честит празник!
– Честит празник на Вас и на всички българи! Днес е един от значимите и важните празници в нашата история! Свободна и Независима България е винаги била обединяваща цел и кауза за всички нас. Радвам се, че в този ден ние успяхме и направихме регистрацията на „Движение за права и свободи- Ново начало“. Това е един добър старт въобще в цялата предизборна кампания, която ни очаква.
– Значи търсите символика в днешния именно празничен ден в регистрацията на ДПС- Ново начало?
– Разбира се, винаги е важно как започваш. Когато започвахме преди две години, ние сложихме наистина Новото начало в ДПС. Сега продължаваме и наистина, новата визия, новата енергия, новите хора, младите хора най- вече са фокусът на нас, на нашата кампания. Защото ДПС- Ново начало, точно обединява младите хора, с новата визия, която наистина има нужда област Кюстендил за нейното развитие. В годините знаете, че много политици са минали оттук, но много от тях, да не кажа почти всички са длъжници на региона. За нас е важно наистина тези стъпки, които започнахме преди не повече от четири месеца, за да продължим да бъдем заедно с хората, с техните проблеми. Да намираме решение и да знаят, че в наше лице те винаги могат да намерят опора и наистина помощ в трудните моменти, които всеки един преживява от нас.
– Независим ли е Николай Златарски?
– Разбира се, това е едно от важните неща. Нашата независимост се определя от това, дали имаме свободата да работим и да правим нещата, с които наистина разполагаме, като качества. Това, че сме същият екип, както преди. Това, че продължаваме по същият начин, това означава, че ние имаме в нас, тази обединяваща сила и тази независимост, която ще ни доведе отново да бъдем победители.
– Как хората да Ви припознаят? С ДПС Ново начало, или с това, че залагате на младата вълна в България?
– Трябва наистина да намерим обединението между двете. Новото начало е старта на нещата. Това, че искаме да дълготрайно и дълго във времето, нас ни е нужно – хора с енергия, хора с визия, хора, които искат да развият това, което притежават като качества. И тук е мястото- нашият екип, където могат да го намерят.
– Българинът се умори от избори вече. За съжаление все търси правилните хора и все не ги намира. На тази кампания на какво ще заложите?
– За съжаление отиваме пак в ненужни избори. На предните избори ние направихме всичко възможно да направим правителство, което да даде сигурност и стабилност на страната. Сега аз Ви гарантирам, че пак ще продължим по нашия път и нищо не може да ни спре. Което обещаем на хората ние трябва да го изпълняваме. Това е един от важните принципи при нас. Нищо от това, което някой друг се опитва да всява разделение и разцепление, няма да е при нас. Няма да допуснем това нещо.
– Като депутат в 50- то Народно събрание, какви поуки си извадихте?
– За мен лично, намерих място където може да реализираме и работим наистина за хората. За техните проблеми. Отзовах се на всеки един сигнал от тях, на всяка една тяхна нужда. Бях при тях. Загърбих това, да остана в топлото легло в София, в хубавия хотел, служебната кола. И всеки ден аз бях тук при хората. Отивам, върша работа и се връщам тук. Защото мястото ми беше тук и това беше моята основна цел и кауза.
– На това ли ще учите хората Ви в листата, която преди днес бе регистрирана?
– За мен е чест и уважение да бъда заедно с тези хора, и да продължим по този път, по който започнахме. Нищо от това, което започнахме преди, няма да е по различно. Тези хора устояха на сложното и бурно време. Въпреки на тези силни бури и ветрове, които бяха в част от цялото политическо лято, те устояха и останаха един здрав екип. И ние не загубихме нито един от тези, които направихме това впечатляващо представяне- трета политическа сила в област Кюстендил.
– Регистрирахте листата на ДПС- Ново начало за 10 МИР Кюстендил. Представете ни хората от нея!
– Листата, с която отиваме на изборите се състои от осем души. Лидер съм аз Николай Златарски. Благодаря за това на ръководството на ДПС- Ново начало, на нашия лидер Делян Пеевски. Втори в листата е Георги Рангелов. Той е общински съветник в Дупница и управител на строителна фирма. Може би е най- силния радетел, за да няма разделение, разцепление. За да няма разделение по етнос, по религия. Третото място е за бившият кандидат за кмет в с. Граница- икономистът Татяна Андонова. Тя внесе при нас това нужно спокойствие, от което ние имаме нужда. Човек, на който да се опрем. Да ни обедини и майчински да се грижи за всички нас. Музикалният педагог Калояна Георгиева е следващата в листата. Тя е професионална певица, учител в местно училище и читалищен деец в с. Багренци. След нея е енергетикът Мюретин Алиев. Следва земеделският производител от град Рила Цветан Хлебарски. Той направи нещо немислимо. В община Рила, ДПС да е втора политическа сила. С труда си прави така, за да изхранва семейството, да помага на приятели и да обединява хора около себе си. Седмото място е за общинският съветник в Кюстендил- Христо Христов. Той е един изключителен човек. С енергията си, с визията, със своята работоспособност може да обединява изключително много хора. С това ще показва новото лице на ДПС- Ново начало. Боряна Мирчева е осма подред. Тя също е от областният град. Млад предприемач и майка на 3 деца.




– Няма как да подминем Шейхриар Златарска. Това е лице, което обединява от години ДПС, сега ДПС- Ново начало. Какво да очакваме?
– Да очакваме отново да реализираме наши кандидати, по най- добрия начин. Както бе преди няколко месеца. Бяхме заедно с хората, оставаме заедно до хората. И този път моята формулировка е – Добри хора, ще работят за добри хора! И съм сигурна, че успехът ще дойде гарантирано.

– Последни думи г- н Златарски! Какво ще кажете на избирателите, особено на тези, които не излязоха на предишните избори, тъй като се вижда че има твърд електорат.
– За нас е важно да намерим начин и път до всеки един. Нашата кампания винаги е била – очи в очи, лице в лице, от врата на врата. Ние се опитваме да стигнем до хората, до техните проблеми и да намерим решение, така че да успокояваме. За мен е важно хората да знаят, че сме на една ръка разстояние от тях, много близко до тях. Това е едно от важните принципи при нас. Продължаваме всичките заедно, целият екип. За нас е важно наистина да намерим нашата цел, а нашата цел е тук региона и област Кюстендил да върви нагоре. Да успяваме и да помагаме на общините в техните проекти, да намерим наистина добри инвестиции тук. Това е начинът да запазим хората, младите хора. Те да останат тук и да използваме потенциала.







































































































