Пълен списък на агентите на ДС сред кандидатите за депутати и евродепутати

Пълен списък на агентите на ДС сред кандидатите

Общо 70 агенти на Държавна сигурност и разузнавателните служби на БНА фигурират в листите за народни представители за 50-то Народно събрание и 9 са сътрудници в листите за европейски парламентна предстоящия вот 2 в 1 на 9 юни 2024 г., издигнати от 20 партии и коалиции.

Това стана ясно днес, след като Комисията по досиетата огласи проверките на кандидатите за изборите за европейски парламент и за 50-то Народно събрание.

За удобство на читателите сайтът desebg.com публикува пълен списък на обявените сътрудници на Държавна сигурност или разузнавателните служби на БНА в двата избора, които ще се проведат на 9 юни 2024 г., систематизиран по партия или коалиция.

Списък на сътрудниците на комунистическите служби сред кандидатите за 50-то Народно събрание

Коалиция „Левицата“: АБВ, „Движение 21“, „Зелена партия“, Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“, „Национално движение за спасение на Отечеството“, „Политическо движение – социалдемократи“ – 10 сътрудници:

  • Анатоли Борисов Чипев, кандидат за народен представител в 12 МИР – Монтана, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Боян Величков Божинов, кандидат за народен представител в 19 МИР – Русе, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Валентин Йорданов Стамов, кандидат за народен представител в 29 МИР – Хасково, издигнат от КП “ЛЕВИЦАТА!”;

  • Димитър Иванов Злидолски, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Димитър Стилиянов Минков, кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 24 МИР – София, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Огнемир Александров Пенчев, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Пламен Марков Марков, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Радион Василев Попов, кандидат за народен представител в 27 МИР – Стара Загора, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Савчо Славчев Танчев, кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Янко Любенов Янев, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“.

 

Партия „Български гласъ“ – 8 сътрудници:

  • Димитър Николов Димитров, кандидат за народен представител в 25 МИР – София и в 28 МИР – Търговище, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Диян Христов Йорданов, кандидат за народен представител в 18 МИР – Разград и в 30 МИР – Шумен, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Златко Спасов Здравков, кандидат за народен представител в 11 МИР – Ловеч и в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Кръстю Илиев Кръстев, кандидат за народен представител в 7 МИР – Габрово, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Марчело Стоянов Ризов, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област и 31 МИР-Ямбол, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Павел Христов Денков, кандидат за народен представител в 24 МИР – София и в 26 МИР – София- област, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Пламен Найденов Кръстев, кандидат за народен представител в 9 МИР – Кърджали и в 23 МИР – София, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

  • Румен Ангелов Христов, кандидат за народен представител в 25 МИР – София, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“.

 

„Коалиция на розата“: „Българска социалдемокрация – Евролевица“, „Обединен блок на труда български лейбъристи“, партия „Родолюбие 2000“ – 6 сътрудници:

  • Веселин Илиев Станев, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от КП „КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

  • Георги Стоянов Захариев, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП „КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

  • Красимир Сотиров Сотиров, кандидат за народен представител в 13 МИР – Пазарджик и в 14 МИР – Перник, издигнат от КП „КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

  • Любомир Иванов Славков, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП „КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

  • Никола Костадинов Вучев, кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 24 МИР – София, издигнат от КП „КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

  • Стефан Йосифов Гецов, кандидат за народен представител в 11 МИР – Ловеч, издигнат от КП „КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“.

 

Партия ВМРО – БНД – 5 сътрудници:

  • Дарин Георгиев Кинов, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

  • Димитър Георгиев Димитров, кандидат за народен представител в 31 МИР – Ямбол, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

  • Красимир Дончев Каракачанов, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград и в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

  • Петър Кирилов Берон, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин и 24 МИР – София, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

  • Христо Панчев Смоленов, кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 26 МИР – София- област, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“.

 

Партия „Морал, единство, чест“ – 5 сътрудници:

  • Ангел Георгиев Ненов, кандидат за народен представител в 8 МИР – Добрич, издигнат от ПП „МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

  • Димка Маринова Господинова, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от ПП „МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

  • Красен Илчев Пейчев, кандидат за народен представител в 30 МИР – Шумен, издигнат от ПП „МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

  • Николай Стефанов Радулов, кандидат за народен представител в 3 МИР – Варна и в 5 МИР – Видин, издигнат от ПП „МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

  • Петко Бончев Божков, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от ПП „МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“.

 

Коалиция „Ние, гражданите“: партия „Българска пролет“, партия „Кой – компетентност, отговорност и истина“, „Българска работническо-селска партия“, партия „Нация“ – 5 сътрудници:

  • Иван Георгиев Вачев, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

  • Максим Генов Велков, кандидат за народен представител в 22 МИР – Смолян и в 25 МИР – София, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

  • Нако Райнов Стефанов, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас и в 25 МИР – София, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

  • Румен Александров Младенов, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград и 16 МИР – Пловдив, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

  • Чавдар Демиров Борачев, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“.

 

Коалиция „БСП за България“: БСП, „Политически клуб Екогласност“, „Политически клуб Тракия“ – 5 сътрудници:

  • Велизар Пенков Енчев, Кандидат за народен представител в 12 МИР – Монтана, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

  • Пламен Спасов Асенов, кандидат за народен представител в 14 МИР – Перник, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

  • Румен Василев Гечев, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

  • Румен Стефанов Георгиев, кандидат за народен представител в 25 МИР – София, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

  • Стилиян Николов Иванов, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“.

 

Коалиция „Солидарна България“: партия „Изправи се България“, партия „Българската левица“, партия „Обединена социалдемокрация“ – 5 сътрудници:

  • Атанас Костов Делибалтов, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП „СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

  • Боян Борисов Киров, кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от КП „СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

  • Вангел Димитров Арабаджиев, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград, издигнат от КП „СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

  • Иван Борисов Генов, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

  • Любомир Владимиров Кючуков, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП „СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“.

 

Коалиция „Център“: партия „Свобода“ и „Българска земеделска партия“ – 3 сътрудника:

  • Кольо Петков Парамов, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен и в 22 МИР – Смолян, издигнат от КП „ЦЕНТЪР“;

  • Марин Господинов Узунов, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП „ЦЕНТЪР“;

  • Пламен Атанасов Русев, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП „ЦЕНТЪР“.

 

Коалиция ГЕРБ/СДС – 3 сътрудника:

  • Георги Николов Вдовичин, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП „ГЕРБ – СДС“;

  • Любомир Димитров Христов, кандидат за народен представител в 30 МИР – Шумен, издигнат от КП „ГЕРБ-СДС“;

  • Станислав Райков Андреев, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП „ГЕРБ-СДС“.

 

Коалиция „Неутрална България“: Комунистическа партия на България, Българска комунистическа партия, Партия на българските комунисти, „Русофили за възраждане на отечеството“ – 3 сътрудника:

  • Вълю Раев Илиев, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП „НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ“;

  • Емил Стефанов Владимиров, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин и в 12 МИР – Монтана, издигнат от КП „НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ“;

  • Радко Любенов Ханджиев, кандидат за народен представител в 25 МИР – София и в 26 МИР – София- област, издигнат от КП „НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ“.

 

Партия „Възраждане“ – 2 сътрудника:

  • Иван Йорданов Хартарски, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин, издигнат от ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“;

  • Рени Иванова Байкова-Узунова, кандидат за народен представител в 30 МИР – Шумен, издигнат от ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“.

 

Партия „За Велика България“ – 2 сътрудника:

  • Владимир Йорданов Милков, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград, издигнат от ПП „ЗА ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ“;

  • Илиян Петков Витев, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП „ЗА ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ“.

 

Партия „Единение“ – 2 сътрудника:

  • Хашим Мустафов Реджебов, кандидат за народен представител в 4 МИР – Велико Търново и в 11 МИР – Ловеч, издигнат от ПП „ЕДИНЕНИЕ“;

  • Христо Георгиев Стоянов, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от ПП „ЕДИНЕНИЕ“.

 

ДПС – 1 сътрудник:

  • Рамадан Байрам Аталай, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“.

 

Партия на зелените – 1 сътрудник:

  • Христо Николов Дунчев, кандидат за народен представител в 11 МИР – Ловеч и в 13 МИР – Пазарджик издигнат от ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“.

Български съюз за директна демокрация – 1 сътрудник:

  • Николай Миланов Николов, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен и в 25 МИР – София, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“.

 

Партия „Български възход“ – 1 сътрудник:

  • Георги Сеферинов Георгиев, кандидат за народен представител в 26 МИР – София-област, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД“.

 

Партия „Величие“ – 1 сътрудник:

  • Етиен Херцел Леви, кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от ПП „ВЕЛИЧИЕ“.

 

Партия „Българско национална обединение“ – 1 сътрудник:

  • Валентин Асенов Христов, кандидат за народен представител в 9 МИР – Кърджали и в 29 МИР – Хасково, издигнат от ПП “БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ”.

Списък на сътрудниците на ДС сред кандидатите за Европейски парламент

„БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“:

  • Велизар Пенков Енчев, кандидат за ЕП, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

  • Румен Василев Гечев, кандидат за ЕП, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“.

 

„ЛЕВИЦАТА!“:

  • Димитър Стилиянов Минков, кандидат за ЕП, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“;

  • Янко Любенов Янев, кандидат за ЕП, издигнат от КП „ЛЕВИЦАТА!“.

 

Партия „ВЕЛИЧИЕ“:

  • Етиен Херцел Леви, кандидат за ЕП, издигнат от ПП „ВЕЛИЧИЕ“.

 

„НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“:

  • Максим Генов Велков, кандидат за ЕП, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

  • Нако Райнов Стефанов, кандидат за ЕП, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

  • Чавдар Демиров Борачев, кандидат за ЕП, издигнат от КП „НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“.

 

„БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“:

  • Марчело Стоянов Ризов, кандидат за ЕП, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“.




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here