Мартин Кавдански: Победа! Стискайте палци на 24 май да сме в А група!

„Победихме “Янтра” с 2:1 като гост в среща от 33-тия кръг на Втора лига. Много сме радостни и доволни, че по този начин “Марек” си осигурихме трето място в класирането, което ни дава правото на бараж за участие в елита.

Точен за “Марек” беше Николай Ганчев, а в средата на првото полувреме отборът осъществи пълен обрат благодарение на Димитър Илиев.

Надяваме се на положителен развой на събитията за ФК “Марек” и още в следващия кръг да влезем в елитната еfbet Лига.“ Това обяви на страницата си във Фейсбук на връх православният празник „Св. Лидия“ футболистът Мартин Кавдански, който в момента се бори и за отбора на ГЕРБ в предстоящите парламентарни избори, където е под № 6 в бюлетина №22.

„Марек“ ще играе минимум бараж за влизане в Първа лига, след като победи с 2:1 при гостуването си на Янтра Габрово. Дупничани може да са спокойни за позицията си, защото прекият им конкурент за третото място във Втора лига „Монтана“ загуби с 2:0 мача си срещу втория „Септември София“. Така „Марек“ има актив от 60 точки на третото място кръг преди края. „Септември“ са с 62, а „Монтана“ 54 точки на четвъртата позиция.

Мачът в Габрово започна зле за „Марек“, които извадиха топката от вратата си още в третата минута. За 1:0 се разписа бившият играч на „Марек“ Даниел Младенов. Само три минути обаче бяха нужни на дупничани, за да отговорят. Николай Ганчев изравни, след като се промъкна през защитата на противника. При контраатака в 25-ата минута Димитър Илиев донесе пълния обрат за „Марек“. След това играта загрубя, а вратарят на тима от Дупница Константин Костадинов се намеси решително на няколко пъти.

Груба игра беляза втората част. Христо Каймакански бе изгонен с втори жълт картон в продължението. Въпректи това, футболистите на „Марек“ издържаха и се поздрави с победата. В последния кръг „Марек“ е домакин на „Струмска слава“, а „Септември“ приема изпадналия вече „Черноморец Балчик.“

„Мерек“ сигурен за баража за Първа лига, след като мина през „Янтра“ с 1:2

Купуването и продаването на гласове е престъпление!