Рилски пропиля златен шанс за класиране на финал, серията ще се решава в петък в Самоков.

Рилски спортист загуби с 83- 81 четвъртия полуфинален сблъсък от ББ лига със Спартак в Плевен и ще трябва да разчита на пети мач за класиране на финал.
Той ще бъде в петък, 17 май, в „Арена Самоков“ от 19 часа.

Двубоят бе интригуващ през цялото време. Като преди началото на срещата стана ясно, че Джулиен Люис и Алекс Ломакс са аут от сметките за плевенчани. В началото на третата четвърт, при оставащи 8:25 минути на часовника, Николай Цинцарски отсъди техническо нарушение на звездата на домакините – Родни Първис, като заради неспортсменското му по-рано той бе дисквалифициран от двубоя. Първис получи техническо заради съмнения за симулация, въпреки че Чавдар Костов му влезе с контакт в гърдите и го повали на земята.

В последната четвърт Николай Стоянов извърши петото си лично нарушение. И така Спартак трябваше да доиграе мача с шестима играчи. Важно включване имаше Константин Тошков, който въпреки болките в глезена стисна зъби и помогна на тима си да задържи преднината до финалната сирена. В последната секунда Рилски спортист можеше да си осигури финал, но Деян Карамфилов пропусна отворена тройка.

За Рилски спортист Алекс Симеонов завърши с дабъл- дабъл от 20 точки и 11 борби.
Чавдар Костов отбеляза 16, 13 записа Майк Скот, 11 Джо Лоусън, а с 10 остана Алън Арнет.

За победителите от Плевен Талиб Зана също направи дабъл- дабъл, като вкара 26 точки и хвана 13 отскочили топки.