Ботев (Ихтиман) с ценна победа над Банско с 1:0

Ботев (Ихтиман) с ценна победа над Банско с 1:0.
В двубой от 29-ия кръг на Югозападната Трета лига Ботев (Ихтиман) постигна минимална победа над Банско с 1:0. Ценното победно попадение дойде от дузпа, която Йоан Маринов превърна в гол.
През първата част момчетата на Валери Свиленов пропуснаха няколко доста добри положения. Те все пак съумяха да открият резултата с попадение от дузпа на Йоан Маринов.
През втората част домакините съумяха да запазят преднината си и да спечелят трите точки, а след този успех тимът заема 3-ото място в класирането с актив от 49 точки.
„Доволен съм от всички момчета, от старанието им, имаме си вътрешна цел, която сме си поставили, това е третото място, на което сме в момента, а до края на шампионата се надяваме и да задържим“, коментира след двубоя треньорът на Ботев Валери Свиленов.
През пролетта Ботев все още не познава вкуса на поражението, записвайки 7 победи и 3 ремита, което вкара в актива на тима 24 точки. У дома Ботев е с актив от 5 победи от 5 мача.
В следващия 30-ти кръг Ботев гостува на Вихрен (Сандански), а двубоят обещава да е повече от интригуващ.