ОФК Костинброд с инфарктна победа над Пирин Разлог, кметът Младенов подкрепи отбора.

ОФК Костинброд постигна инфарктна победа, след като се наложи с 1:0 като домакин над отбора на Пирин Разлог.
Трите точки днес донесе тарана Георги Божилов с гол в 85-та минута. Двата отбора водят директна битка помежду си за оставане в Югозападната Трета лига.
На трибуните да подкрепят отбора бяха и кметът на община Костинброд г-н Трайко Младенов, д-р Атанас Тенев- Председател на общински съвет – Костинброд и общинските съветници Борислав Здравков и Димитър Григоров.
Срещата започна с натиск на възпитаниците на старши треньора Христо Коилов, като на два пъти бяха близо до това да открият резултата. Удари на Борислав Будинов и Георги Илиев с глава обаче прелетяха на сантиметри от горната греда.
Второто полувреме започна кошмарно за домакинитеа. В рамките на 6 минути Цветомир Тодоров си изкара два жълти картона и главният рефер го под душовете преждевременно.
Гостите се възползваха от така развилата се ситуация и наложиха натиск. Но костинбродчани бяха добре подредени и не допуснаха сериозни опасности пред вратата на Валентин Галев. Все пак в 85-та минута след центриране от фал, Георги Божилов се извиси над всички и не остави шансове на стража на гостите с което донесе и трите толко важни за спасението на тима ни точки.
С победата си днес костинбродчани събират в актива си 25 точки и се изкачват до 16-то място във временното класиране на 2 точки от зоната на изпадане. В следващият кръг те гостуват на другия пряк конкурент в класирането отбор на Оборище Панагюрище. Срещата е насрочена за Събота /16.03.2024г./ и е с начален час 15:00.