Категоричен успех за мъжете на Рилски над Левски

успех записа мъжкият тим на Рилски спортист
Категоричен успех записа мъжкият тим на Рилски спортист. На снимката Майк Скот.

Категоричен успех записа мъжкият тим на Рилски спортист. При домакинството си на Левски София те спечелиха с 88- 70.
Абсолютно всички играчи в тимовия лист на домакините взеха участие в мача и се разписаха в коша на противника.

Все пак най- резултатния играч за нашите бе Сашо Янев с 13 точки, а с 10 остана Майк Скот.
Американецът бе избран и за играч на мача, тъй като записа и 6 завършващи подавания и 1 чадър.

Иначе интрига в срещата имаше само в първата четвърт, в която отборът на Левски успя да поведе, но Рилски отговори подобаващо и до края на четвъртината успя да излезе напред в резултата с 25- 18.

Втората част отново бе в полза на Рилски, като играчите на Левски продължаваха да се държат достойно. Преднината в полза на самоковци все пак се покачи и на полувремето вече бе двуцифрена- 47- 36.
След почивката баскетболистите на Любо Киров затвърдиха надмощието си. И след 27- 14 в четвъртината на практика решиха изхода на мача.
В последната част голямата разлика позовли на треньорския състав на БК Рилски спортист да завърти всички играчи, а двубоят приключи при крайното 88- 70.