Гордост в Сапарева баня! Валя Димитрова с рекордно класиране и първи точки за Световната купа по биатлон

Валентина Димитрова

Отличен старт направи гордостта на Сапарева баня Валентина Димитрова, която се класира на 29- ото място в първия кръг от Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция). В спринта на 7,5 км тя допусна само една грешка от прав и финишира на 1:37:6 от победителката Лу Жанмоно. Доброто класиране донесе 12 точки на Валентина Димитрова и 39- ата позиция в генералното класиране за Световната купа. Престижното класиране осигури на сапаревобанката и билет за преследването на 10 км при жените, което ще се проведе в неделя.
Компания там ще й прави и Лора Христова, финиширала днес на 55- ото място. Христова показа отличен мерник при стрелбата, но по- бавното темпо по трасето я отдели на 2:21 от победителката. Банскалийката Даниела Кадева пък завъртя две наказателни обиколки и зае последното 99-то място в днешния старт с изоставане от 5:17:2.