Възрожденци от Дупница и Сапарева баня празнуваха с над 1300 съпартийци спечелената битка за провеждането на референдум за еврото. Заради успешно осъществената мисия от партията организираха събор край Петропавловския манастир в Лясковец за активистите, събирали подписи. От Дупница за събора заминаха председателят на местната структура Благой Благоев, зам.- председателят Катя Захаринова, Милена Атанасова, Чавдар Андреев, Александрина Стоилова. Представителите на Сапарева баня бяха Ангелина Станоева и Владимир Станоев. С тях беше и депутатът от област Кюстендил Димчо Димчев. Нашенската група не пропусна да се хване на хорото, което се изви в поляните. Те разказаха, че събитието, което е било организирано като тържество заради референдума, ще прерасне в регулярно ежегодно събиране. Както е известно, инициативата на „Възраждане“ беше подета в края на миналата година. Активисти и членове на партията събраха общо над 600 000.
„Всеки свободен миг в продължение на 4 месеца отдавахме на каузата по събирането на подписите. Всички сме работещи хора, не сме богаташи, бизнесмени, които може да не отидат на работа. Включвахме се в почивните дни, жертвайки времето си за почивка и за семейството. Но не съжаляваме. Не ни уплаши и зимата, устояхме на студа, на обидите, заплахите. Доволни сме, че имаше защо, резултатът е налице. Всеки може да види до къде стигнаха другите идеи за референдуми. Ние успяхме, събрахме не просто нужния брой подписи, ами много повече, защото сме отдадени и вярваме в кауза. Никога няма да забравя човека без крака в Перник, който дойде при нас и поиска да се подпише. Искаме справедливост и достоен живот за всички.“, коментира зам.- председателят на „Възраждане“ Дупница Катя Захаринова.
както казват у жекато – скъсаняци! А освен това еволюират, ама наобратно. Група руски клоуни, на злия терорист от кремъл подлоги! Еврото ще ни даде възможности за растеж и ще ни приближи до Европа, а не обратното.