23 отличия за младите таланти на Карате клуб Чикара-Ли- Кюстендил от Kumite Master Open София 2023

В комплексното класиране отборът завърши на почетното второ място

През изминалия уикенд кюстендилският Карате клуб Чикара-Ли триумфира на турнира Kumite Master Open София 2023, където взеха участие над 260 състезатели от 12 клуба от страната.

20 от състезателите на клуба участваха в дисциплините кумите и макивара, като завоюваха 23 златни 10 сребърни и 9 бронзови медала, с което се наредиха на почетното второ място в комплексното класиране, като завърши с еднакъв брой златни медали с първенците Карате клуб Ippon София.

Страхотно представяне направи най-малкият състезател на клуба Борис Ангелов, който се класира на второ място в дисциплината макивара.

Стефания Стефанова, Александър Маджарски и Виктор Емилов спечелиха по три златни медала. Георги Захариев – два златни медала, Борис Виденов – два златни медала, Владимир Николов – два златни и един сребърен медал, Кристиан Попов – два златни и един сребърен медал, Ейдриян Христов – два златни и един сребърен меда,л Християн Василев – два златни и един бронзов медал, Траяна Тодорова – един златен и един сребърен медал, Дарио Каралеов – един златен и бронзов медал.

Сребърни и бронзови медалисти са: Боян Кръстев – два сребърни и един бронзов медал, Кристиан Попов – два сребърни медала, Чавдар Тодоров – сребърен и бронзов медал, Ивана Нацева, Анна Мария Борисова, Катрин Моралийска, Зорница Симеонова и Александър Василев, спечелиха бронзови отличия в своите дисциплини.

„Доволна съм от представянето на децата. Играха уверено и резултатите са добри. Сега продължаваме в подготовка за Националната купа, която ще се проведе на 3-4 юни в Габрово“, каза старши треньорът и председател на клуба Лилия Георгиева