Отборът на ПГИМ „Йордан Захариев“ гр. Кюстендил, спечели областните ученически игри по баскетбол за юноши 8 – 10 клас.
Участие в състезанието взеха три училища от кюстендилска област. Втори се класира тимът на СЕУ „Св. Паисий Хилендарски“ гр. Дупница.

Отборите играха по системата „всеки срещу всеки“, като в последната среща след драматична победа срещу отбора на СЕУ „Св. Паисий Хилендарски“ с краен резултат 58:53, отбора на ПГИМ „Йордан Захариев“ завоюва Първото място в областта.
Класиране 8 – 10 клас юноши:
- ПГИМ „Йордан Захариев“ – гр. Кюстендил;
- СЕУ „Св. Паисий Хилендарски“ – гр. Дупница;
- СУ „Христо Ботев“ – гр. Сапарева баня.
Срещите се играха в Голяма спортна зала на спортен комплекс „Осогово“. Отборът на ПГИМ „ЙОРДАН ЗАХАРИЕВ“ продължава участието си на Зонален етап от Ученически игри 2022/2023 г.











































































































