Димитър Петров- Малката Бахама: Защо толкова много хора са настроени срещу нас, у дома съм, чистя двора, храня кучетата?!

Малката Бахама заяви пред 4ВЛАСТ, че е бил бит в полицията, показа хемотом на скулата и добави, че полицаи дежурят непрекаснато пред дома им от няколко месеца, а в домовете им са били направени над 20 обиска осем от коите през новата година,, а останалите от лятото.

„Не съм върнат в ареста, имаше обиск в дома ни, аз съм у дома в Дупница под домащен арест. В момента почиствам двора, храня кучетата, правя и заявки за магазина. Баба ми е с мен, но тя никак не е добре, особено рухна след смъртта на дядо ми, той е бил дълги годин директор в ОСК- Дупница, хората са го уважавали, баба ми не може без него, толкова и е трудно. Не знам защо всички хора са срещу нас, толкова са много, особено прокурори, полицаи, не знам какво сме направили?!“ – каза 21 – годишният Димитър Петров- Малката Бахама за 4ВЛАСТ. Както писахме, Районният съд остави в ареста съпрузите, а  синът е под „домашен арест“. Родителите обжалват мярката и искат по-лека, а прокуратурата протестира домашния арест и настоява за „задържане под стража“ за Димитър. В заседанието бяха представени редица медицински документи, че тримата имат заболявания. На родителите ще бъде направена съдебно-медицинска експертиза, а  на сина – психиатрична. Вещите лица трябва да отговорят дали има опасност за живота и здравето на тримата, ако стоят в ареста. Следващия петък е новото заседание по делото. Преди дни пък районният прокурор на Благоевград Борислав Ковачки, заедно с полицаи направи изненадваща проверка в следствения арест и установи, че в килията Бахамата има телефон. В къщата му в Дупница, където пък синът е под домашен арест бе намерен боен пистолет и боеприпаси.

„Пистолетът е мой и е газов, а патроните също газови, имам разрешително за тях. Не знам защо, но ми взеха телефона.“ – каза Димитър Петров- Малката Бахама за 4ВЛАСТ.

Припомняме, че цяло семейство – бащата Васил Петров, майката Лидия и синът им Димитър бяха арестувани за крупни измами от строителни фирми. С обещания, че ще им уредят обществени поръчки, събрали над половин милион от доверчиви предприемачи, Само една от фирмите им дала 250 000 лева, друга 110 хиляди, останалите са измамени с по-малки суми, но общата им стойност е 530 000 лева. Семейството парадирало с името на известен политик от ГЕРБ по високите етажи на властта, измисляйки си, че е братовчед на съпругата Лидия, който щял да уреди нещата.

Така строителни предприемачи от Пловдив, София, Благоевград и Сандански попадали в измамната мрежа и давали парите уж да се плащат рушвети. Семейство Петрови от години парадирало в града с голямо богатство. Плащали по 7-8 хиляди лева за лизинги на пет автомобила. В момента са им останали два, другите били прибрани от съответните лизингови къщи.




Вижте видеоканала ни:


3 COMMENTS

  1. У дама , непрекаснато
    Кой клас има журналиста? Хххм
    Щерка ми, от трети клас ,пише по- правилно.
    Аман от неграмотните.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here