Напрежение в Кюстендил! 300 на протест срещу скока на данъците, недоволни влязоха за преговори в общината

Около 300 души се събраха на днешния протест срещу скока на данъците в Кюстендил и обсадиха общината. Полицията беше на крак, за да пази реда. Недоволните скандираха „Оставка“ и „Мафия“, за момент напрежението ескалира и част от недоволните опитаха да влязат в сградата на Общината.

Куп обиди отнесоха администраторите, които напускаха работните си места по това време. Протестиращите коментираха, че са недоволни заради драстичния скок на данък МПС, който е в двоен размер спрямо предходната година. Някои от тях носеха карамфили, които оставиха пред сградата на местната администрация в израз на недоволството си.

Те искаха да бъдат чути и приети от кмета Петър Паунов. Това не се случи, но трима от недоволните бяха приети и изслушани от секретаря на общината Светослав Василев.

„Това, което можете да направите, е да изготвите писмено исканията си, ние да ги обсъдим в общината.“, коментира Василев. От своя страна представители на протестиращите заявиха, че ако не се стигне до промяна на данъците, ще инициират подписка и референдум. Заканиха се, че това няма да е последният протест.

На протеста бяха общинският съветник и общински лидер на БСП Йордан Тодоров. Той напира да седне в стола на Паунов и името му се спряга за кандидат- кмет на предстоящия местен вот. Събитието не пропусна и депутатът на БСП Бойко Клечков.

Припомняме, че на брифинг по- рано днес кметът на община Кюстендил Петър Паунов обяви, че протестът има партийна окраска. „Организира се от БСП и присъдружните й партии, които крещящо се нуждаят от увеличаване на рейтинга. Затова с призиви към протести и агресия се опитват да прикрият, че за последните година и половина унищожиха държавата. Протестът срещу нас в момента е, защото не сме вдигнали данъците по- рано. Защо няма никой, който да подсети, че данъците бяха 2,2 и паднаха на 1,4 благодарение на добрата ни работа с европейски средства, добрата реализация на приватизационните програми и с икономии? Кюстендил се върна на туристическата и инвестиционната карта. Тежките вопли са само заради това. Същите хора, които призовават днес за протест, протестираха преди време с легени и не искаха да привлечем инвеститори за двете бани. Стигна се до дело във ВАС и сградите бяха обявени за държавна собственост. А имахме инвеститор, сега Чифте баня може да е ремонтирана.“




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.