Рилски вкара 104 на Плевен и се бетонира на първото място в НБЛ

Рилски спортист победи със 104:78 (31:20, 26:17, 24:21, 23:20) Спартак Плевен като гост в мач от деветия кръг на НБЛ. Успехът е осми за баскетболистите от Самоков, които все още нямат загуба в сметката си.

Срещата започна по най- добрия начин за Рилски, който още след първата четвъртина водеше с двуцифрена преднина- 20:31.
Във втората добрите изяви на гостите от Самоков продължиха и разликата не само, че се запази, а дори се вдигна, като на почивката Рилски водеше с 20т разлика- 37:57.
След подновяването на играта за второто полувреме отборът на домакините заигра по- агресивно в защита и на няколко пъти успяха да свалят от пасива си до 17т.
В края на периода последва серия на домакините и прекъсване за Рилски.
След него гостите успяха да направи серия от 10:1 и разликата в плевенската зала „Балканстрой“ се вдигна до 23 точки преди последната част.
Тя самата започна с размяна на тройки от двата тима, като домакините така и не успяваха да свалят изоставането си.
Дори напротив- Крис Минков бе точен от далечно разстояние и разликата се покачи до 26, а по- късно стигна дори и 30.
В оставащите минута и половина до края на мача не се случи нищо интересно и Рилски спечели двубоя, с което си узакони и първото място във временното класиране на НБЛ.
22 точки за победата на Рилски отбеляза Брендън Рандолф. 17 записа Демажео Уигинс, 16 Еван Бати.
За домакините от Спартак Плевен над всички бе Евгени Хаджирусев, който завърши срещата с 18 точки.