„Локо“ прескочи „Марек“ в Дупница, продължава напред за Купата

„Локомотив“ Пловдив продължава напред в битката за Купата на България след минимална победа с 1:0 над Марек след двубой на легендарния „Бончук“ в Дупница. Срещата беше от 1/16-финалите за турнира за Купата.

В герой на „Локо“ се превърна Петър Витанов, който реализира в последните минути на първото полувреме. През първата част дупничани профукаха няколко добри положения след неточности при завършващия удар, имаше и добри намеси на вратаря, който занули „Марек“. По- съобразителен се оказа Витанов, откривайки резултата за пловдивчани в добавеното време на първата част. Голът се оказа и победен, след като здравата битка на терена продължи и през второто полувреме, но повече попадения не паднаха. И двата отбора имаха положения да променят резултата, а „Марек“ определено може да съжалява, че не стигна до гол в изгодни ситуации. В продължението пък „Локомотив“ пропусна да удвои.