ФК Кюстендил и Рилски си поделиха по точка

ФК Кюстендил

Отборите на ФК Кюстендил и Рилски спортист Самоков не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в мач е от 17- тия кръг на Трета Югозападна лига, група Б. Двубоят се игра на стадион „Осогово“, а срещата започна по- добре за гостите, които поведоха с ранен гол.

В 9- та минута Павел Петков направи 0:1, след удар от границите на наказателното поле. До края на първото полувреме домакините не успаха да стигнат до гол, въпреки че имаха на няколко пъти шанс за това.

Втората част отново тръгна с домакински натиск и това даде резултат в 53- та минута. При поредната атака на кюстендилци се стигна до разбъркване пред вратата на гостите, а най- съобразителен се оказа Даниел Гогов, който порази вратата на Рилски за 1:1.

Този резултат се запази до последният съдийски сигнал и двата отбора си разделиха по точка.

Кюстендилци делят първото място с 31 точки във временното класиране с отбора на Костинброд, който е обаче с два мача по- малко.

Рилски спортист е на 6- то място с 21 точки.

В следващият кръг на 3 декември от 14 часа ФК Кюстендил гостува на Гранит Владая, а Рилски спортист посреща Надежда Доброславци. Това са и последните мачове за тази година.