Струмска слава прекъсна негативната си серия и взе ценни 3 точки, след 2 гола на Антон Тунгаров

Ценни 3 точки спечели Струмска слава, след като постигна победа като гост над Марица Пловдив с 1:2 в мач от 17- тия кръг на Втора лига. По този начин тимът от Радомир прекъсна негативната си серия. Преди това беше в серия от 10 поредни срещи без успех – 5 равенства и 5 загуби.
Антон Тунгаров се превърна в герой за своя отбор, реализирайки и двете попадения. Полузащитникът откри резултата в края на първото полувреме, когато бе точен от бялата точка и така „радомирци” се прибраха с гол аванс на почивката.
В 50-а минута от срещата Антон Тингаров блесна с още едно попадение във вратата на домакините и така удвои резултата. В 83-а минута Антон Тунгаров получи втори жълт картон, който беше доста спорен за игра с ръка, защото топката срещна ръката му от непосредствена близост и така той бе отстранен от игра, а главния арбитър отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Мартин Газиев, който реализира за Марица.
До края на срещата не се стигна до повече попадения и така отбора на Струмска слава си извоюва победата и грабна трите точки.
След днешния мач „Славата” се изкачи на десетото място в класирането с 22 точков актив, измествайки Марица.
В сряда, 16 ноември от 13:30ч. „радомирци” ще приемат елитния Спартак Варна в мач от шестнайсетина финалите за Купата на България.