Николай Златков спечели планинско „Гоце Делчев“, кметът Москов откри надпреварата и награди най- добрите

Приключи двудневния трети кръг от националния шампионат по планинско изкачване „Планинско Гоце Делчев“ 2022г. За втора година Гоце Делчев е домакин на спортното събитие, което премина под строги мерки за сигурност и без сериозни инциденти. То се организира от Спортен клуб „Дунев Рейсинг“ с подкрепата на Българската Федерация по Автомобилен спорт и община Гоце Делчев.

Два дни Гоце Делчев бе в плен на високи скорости, майсторско шофиране и много адреналин, които предложи тазгодишното издание на шампионата по планинско изкачване.

В съботния ден бе даден официален старт на „Планинско Гоце Делчев“ 2022. На откриването присъстваха кметът на община Гоце Делчев Владимир Москов, народният представител Богдан Боцев, зам. – кметът Валери Сарандев, председателя на ОбС Димитър Балтаджиев, председателя на БФАС Румен Дунев, специалната гостенка олимпийската шампионка по карате Ивет Горанова.

Общо 44 топ състеатели от цялата страна се включиха в състезанието, което стартира от изхода на града до с. Добротино. Състезателите мереха сили по трасето с дължина от 4400 м, при 238м денивелация и 32 завоя.

Състезателния уикенд на планинско “Гоце Делчев” продължи и в неделя. Трита състезателни манша започваха със закъснение, но това не намали адреналина и неповторимото изживяване за участниците в надпреварата и публиката. След уникално съревнование, в което топ имена в автомобилното планинско изкачване преодоляваха с лекота трудния и опасен маршрут, стана ясно името на победителя в тазгодишното спортно предизвикателство.

Николай Златков (Audi S1 Quattro) спечели последния кръг от националния шампионат по планинско изкачване „Планинско Гоце Делчев“. Пилотът на АСК „Проспийд“ записа най-добро общо време от трита състезателни манша побеждавайки втория Любен Каменов (Mitsubishi Lancer) с 2,12 секунди. На трето място остана Юлиян Телийски (Mitsubishi Lancer), който записа с 4,02 секунди по-слаб резултат от този на Николай Златков.

Победителя от “Планинско Шипка-Дамасцена” и “Планинско Мемориал Валерий Великов” Стефан Стоев (Silver Car EF-10) остана на четвърта позиция след като технически проблеми не му позволиха да се намеси в битката за победата. Въпреки това той все пак взе победата в клас SC до 2000 см3.

Завършилия на пета позиция Ивелин Йотков (BMW E30) взе победата в клас Е1 до 3500 см3, като шести зад него в генералното класиране е Петко Манолов (Subaru Impreza).

Антон Титов (Skoda Fabia R5) и Георги Янков (Mitsubishi Lancer evo IX) достигнаха до финала на състезанието завършвайки на седмо и осмо място пред най-бързия пилот със задвижване на предните колела Искрен Веселинов (Honda Civic).