Миньор Пк с класика в Радомир

Струмска Слава загуби тежко регионалното дерби срещи Миньор Пк с 0:3, в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Двубоят бе изпълнен с нерви и картони.
През първата част от мача „радомирци” стояха по-добре на терена, но така и не успяха да вкарат гол във вратата на „чуковете“. От своя страна гостите стигнаха до попадение и поведоха в резултата в 46-а минута, дело на Емил Ценов и се прибраха с гол аванс на почивката.
През втората част Миньор Перник отбеляза още 2 гола във вратата на Драгомир Петков в 73-а и 85-а минута.Разписаха се Кристиян Слишков и Борис Тютюков за крайното 0:3.
Общо 8 жълти и 2 червени картона бяха показани от главния арбитър в мача. След днешната загуба момчетата на Юри Васев се нареждат на 9-о място в класирането с 16 точков актив и голова разлика 10:12.
На 10.10.22г. Струмска Слава ще гостува на дублиращия отбор на ЦСКА 1948, а Миньор Пк е домакин на 9 октомври посреща Спартак Пл.