Пет световни титли, сребърен и бронзов медал за каратеките от СК „ЧИКАРА-ЛИ“- Кюстендил на СП по Шотокан Карате в Карлови Вари

„Благодарим Ви,че прославихте България! Отидохме, играехме за България и Победихме! Пет световни титли, един сребърен и един бронзов медал завоюваха каратеките от СК „ЧИКАРА-ЛИ“- Кюстендил на Световното първенство по Шотокан Карате в град Карлови Вари, Чехия. Това състезание беше само един пример, че упоритата работа побеждава всичко и няма невъзможни неща“, заявиха гордите и щастливи треньори на клуба Лилия Георгиева и Цветомира Терзийска.

Благодарение на решителната и непримирима игра, Мила родино звуча за Боян Кръстев, който стана двукратен световен шампион в дисциплината шобу ипон и шобу санбон кумите при 12-13г. , категория +53кг.

Световен шампион стана и Юлиян Захариев в дисциплина ката +18г. и мъже. Със световна титла се окичи и Християн Василев в дисциплината шобу ипон кумите при 14-15 кадети, кат. -67кг. Той стана и вицесветовен шампион в дисциплината шобу санбон кумите. Християн Илиев се класира на трето място в дисциплина шобу ипон кумите при 12-13г. , категория -53кг.

Успешно представяне и Световна титла за отбора на България при 12-15 г.кадети – кумите +57кг. ,в състав: Боян Кръстев/Чикара-ли/, Християн Василев/Чикара-ли/ , Тихомир Тодоров/Спартак 14 / и Великослав Василев/Спартак 14 /.

Достойно представяне и за състезателя Владислав Милев, който взе участие в дисциплината шобу ипон кумите, каза Лилия Георгиев.