Струмска Слава се наложи с категоричното 0:6 като гост на Светкавица (Търговище) в първия кръг от надпреварата за Купата на България.
Само минута след първия съдийски сигнал Красимир Панчев отбеляза гол и така откри головата серия в полза на тима от Радомир. В 12-а минута Цветомир Цанев се разписа и така покачи резултата на 0:2, а 4 минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на „радомирци”, която бе изпълнена от Антон Тунгаров, който беше хладнокръвен и се разписа.
В 31-ва минута Боби Николов вкара във вратата на съперника за 0:4 и така момчетата на Юри Васев се прибраха с четири попадения аванс на почивката.
През втората част Струмска Слава отново бе по-добрият отбор на терена и показа добра игра. Александър Александров-Аци успя да се разпише в 84-а минута, а две минути по-късно Марио Дилчовски оформи крайното 0:6.
На 4 октомври Струмска Слава ще се изправи срещу Миньор Перник от 16:00ч. на стадион „Христо Радованов” в Радомир.