Отборът на Миньор (Перник) се поздрави с класическа победа у дома над Крумовград в дербито от третия кръг на Втора професионална лига.

Домакините взеха ранен аванс, след като в 5-ата минута Михаел Орачев, майсторски засече центриране на Петрос Бакутсис и прати топката за 1:0 във вратата на  Благой Макенджиев. Този резултат се запази до почивката, като и двата отбора имаха своите положения.

В 68-ата минута „чуковете“ удвоиха резултата, с попадение на Калоян Йосифов, който направи прекрасен пробив, в който се справи с няколко бранители на Крумовград, след което пусна топката през краката на Благой Макенжиев.

Крайното 3:0 оформи Борис Тютюков, след центриране на Кристиян Слишков.

Така „чуковете“ записаха втора победа в шампионата, като прекъснаха и доброто начало на сезона за играчите на Крумовград, които остават с шест точки, колкото вече имат и футболистите на Христо Янев.

НА ВНИМАНИЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ В ЮГОЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ!